Yeni nesil ayrıştırıcılı su deposu, sondaj veya kuyu suyundan gelebilecek kum veya toprak tortularını manuel olarak temizler ve suyun temiz bir halde kullanılmasına olanak sağlar. 3 adet haznesi ve 4 adet filtresi ile su içerisinde herhangi bir tortu kalmasını önler. 3 hazneye de ulaşım kendi menholleri aracılığı ile sağlanır. Bu menholler sayesinde her hazneye ulaşım ve her haznenin temizliği kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Ayrıca tüm bölmelere ait dip çıkışları sayesinde gerektiğinde tüm hazneler yıkanarak temizlenebilmektedir.

Ayrıştırıcılı Su Deposu

Ferko İnşaat için üretmiş olduğumuz 25 ton ayrıştırıcılı su deposu teslimatı sağlanmış, ürün şantiye sahasına teslim edilmiştir. Sondaj suyunun stoklanması ve arıtılarak sisteme aktarılmasına olanak sağlayan tankımız için proje Ferko İnşaat mühendisleri ile birlikte tasarlanmıştır.

Ayrıştırıcılı Su Deposu Ölçüleri

Genişlik 250 cm
Yükseklik 270 cm
Uzunluk 510 cm
Kapak 70 cm
Dolum dn200
Çıkış dn200
1.Hazne Boşaltım Q225 flanş
2.Hazne Boşaltım Q225 flanş
3.Hazne Boşaltım Q225 flanş
1.Hazne Filtre Delik Çapı 3 mm
2.Hazne Filtre Delik Çapı 0.1 mm
3.Hazne Filtre Delik Çapı 0.1 mm

Ayrıştırıcılı Depo Çalışma Süreci

Ürün dolumu ön kapaktan yapılarak 1. hazneye dolumu sağlanır. Burada yatay pozisyonda su içerisindeki ilk dolumda gelebilecek taş, toprak parçası veya benzeri materyalleri ayırarak 2. hazneye geçişini önleyecektir. 2. Hazneye gelen ayrıştırılmış su bu hazneden un eleği bulunduran dn100 filtre boruları sayesinde içerisindeki tüm oluşabilecek ufak materyallerin geçişini önleyecektir. 2. Hazneden 3. hazneye gelen arıtılmış su burada da en üst seviyede dn200 pvc borulardan çıkarak kullanıma hazır hale gelecektir. Bu borular üzerinde de un eleği şeklinde metal süzgeç bulunmaktadır.

Hazne diplerinde birikebilecek tortuların dışarı atılması için her hazne en dip noktasında dn225 serbest flanş çıkış bulundurmaktadır. Bu çıkışlar haznelerin temizlenmesi için kullanılmak üzere bulundurulmaktadır. Ayrıca her hazneye erişebileceğiniz 3 adet dn700 kontrol ve müdahale menholleri ürün üzerinde bulunur.

Garanti Koşulları
  • Ürünleri mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştiriniz.
  • Ürün üzerine kesici veya delici cisimler ile müdahale etmeyiniz.
  • Ürünleri dolu iken kaldırmayınız veya hareket ettirmeyiniz.
  • Ürünleri kesinlikle çıkış ve dolum yerlerinde kaldırmayınız.