Toprak altı septik ve su tankları imalatı gerçekleştirilerek Bodrum, Yalıkavak adresine teslimatı sağlandı. özel bir arazi içerisinde kurulumu sağlanan toprak altı tankları yanında, 20 tonluk polietilen su deposu da aynı araç içerisinde sevk edilmiştir.Arazi alanı kot durumuna göre düzenlenen toprak altı tanklarımız, giriş ve çıkış ölçüleri ise tesisat durumuna göre dizayn edilmiştir. Aynı zamanda yağmur suyunu toplamaya elverişli olan su tankları, birbirine paralel olarak bağlanabilir şekilde dizayn edilmiştir. Septik tank ise separatörlü olarak imal edilmiştir.

Toprak Altı Septik Tankı

3 tonluk septik tankı separatörlü olarak imal edilmiş olup, vidanjörün gelme sıklığının azaltılması hedeflenmiştir. Katı ve sıvı atığı ayrıştırarak ayrı haznelere biriktirebilen septik tankı böylelikle sıvı atığın bahçe sulama gibi işlemlerde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. %70 lik bir hacim oranı katı atığa ayrılan tank, kalan hacimde 2 hazne içerir. Bu haznelerden biri katı atıktan ayrılan sıvı atığı depolayan hazne ve sıvı atığın belirli bir doluluk oranına eriştikten sonra boşaltımı sağlanabileceği son hazne.
Her hazne için kendi kontrol ve müdahale kapağı bulunmaktadır. Dolum dn200 pvc boru ile sağlanmakta olup, boşaltım dn100 filtreli boru ile yapılmaktadır. Ayrıca 2. ve 3. hazne arası geçiş dn50 pvc filtreli borular ile sağlanmaktadır.

Genişlik 120 cm
Yükseklik 140 cm
Uzunluk 250 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn200
çıkış dn100
Katı Atık Hacmi 1700 Litre
2. Hazne Hacmi 300 Litre
3. Hazne Filtrelenmiş Su Hacmi 1000 Litre
Filtreleme Boruları dn50
Müdahale Kapakları dn500
Renk özel

Toprak Altı Su Depoları

Toprak baskısına mukavemetli olarak üretilen 3 tonluk toprak altı su depoları, hem yağmur suyunu toplayabilme hemde birbirleri ile paralel bağlantı yapılabilmesine uygun olarak üretilmiştir. Depoların aynı zamanda bağımsız olarak kullanılabilmesi için kendi üzerine küresel vana yerleşimleri sağlanmıştır.

Genişlik 144 cm
Yükseklik 160 cm
Uzunluk 215 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn150
çıkış dn50 ve dn80
Paralel Bağlantı Rekorları dn50
Küresel Vanalar 2”ve 3”
Yağmur Dolum Boruları dn150
Filtreleme Boruları dn50
Müdahale Kapakları dn500
Renk özel

Galeri

Bilinmesi Gerekenler

  • Tankı mutlaka tarafınıza gönderilen gömülme talimatnamesine uygun olarak yerleştiriniz.
  • Tankın indirilmesi ve toprak altına yerleştirilmesi sırasında dikkat ediniz.
  • Tank üzerine kesici veya delici cisimler ile müdahale etmeyiniz.
  • Tank üstüne dökülecek toprağı yakın bir mesafeden yavaş bir şekilde dökünüz.
  • Eğer tankı koyduğunuz alan fazla yağmur alıyor ve toprak kayması yerleştiriyorsa önlem alınız. Gerekirse ince bir perde beton ile 4 tarafını kapatınız.
  • Tesisat bağlantılarınızı dikkatli bir şekilde gerçekleştiriniz.