Septik Tank Üretimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

//Septik Tank Üretimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Septik Tank Üretimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Septik tankı üretimi tüm hızı ile devam ediyor. Türkiye ve diğer ülkelerde, pratik kurulumu ve düşük maliyetleri ile, kullanım alanları giderek artan septik tankı üretimi, İzoplas kalitesi ile nerede olursanız olun adresinize gönderimi sağlanıyor. Geçen hafta İzmir’den Tunceli’ye, Mersin’den Erzincan’a, Tekirdağ’dan Antalya’ya uzanan birçok farklı ilimize gönderim sağlanmıştır. Önceki hafta ise yapmış olduğumuz septik tankı ihracatını bu haftanın ürün detaylarını bu haftanın ürünleri ile sizlerle paylaşıyoruz. Enka Power Systems adına Irak’a teslimatı gerçekleştirilen 1 adet 5 ton septik tankı ve 1 adet 10 ton septik tankı ürünlerini yazımız içerisinde inceleyebilirsiniz.

Septik Tank Üretimi

Hızlı kurulum, uzun süreli kullanımı ve ekonomik fiyatları ile son 5 yıl içerisinde kullanımını oldukça arttıran ve artık herkes tarafından bilinen septik tankları kullanımını arttırmaya devam ediyor. Belirli kot farklarına göre dizayn edilebilen ürünler tüm projelerde uyumluluk sağlayacaktır. Korozyona uğramayan yapısı ile toprak altında kullanıma uygundur.

Enka Power Systems

Enka power systems co. siparişi altında Irak’ta bulunan proje kapsamında kullanılmak üzere üretilen ve teslimatı sağlanan septik tankları proje sorumluları ile birlikte dizayn edilmiştir. Hazne kot farkı 400 mm göre giriş üst kotu 700 mm göre düzenlenmiştir. Tank ayakları, tankın sabitlenebilmesi amacı ile, yan kısımlarında ankraj bulundurmaktadır. Çift rögar kapağı bulunduran tanklar rahat boşaltım ve periyodik temizlik açısından oldukça kullanışlıdır.

10m3 Septik Tankı

İzoplas standart ölçüleri içerisinde üretimi sağlanan 10m3 septik tankı ekstra ekipmanları ve kot dizaynları Enka mühendisleri tarafından tasarlanmıştır.

Ölçüler
Genişlik 200 cm
Yükseklik 250 cm
Uzunluk 320 cm
Kapak 60 cm
Dolum dn200
Havalandırma dn100
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 2 adet
Mapa 2 adet
Ankraj 6 adet
Dalgakıran 1 adet
Havalandırma 1 adet
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

Tank giriş ve hazne kot farkı proje durumuna göre ENKA yetkilileri tarafından belirlenmiştir. Tank ayaklarında bulunan ankraj sistemi ile ürünler beton zemine sabitlenebilir duruma getirilmiştir. Havalandırma borusu ile rögar kapağı arasında 50 cm fark bulunmaktadır. Tankın dalgakıran tarafından ayrılan 2 bölmesi (dalgakıran tonajı etkilememktedir.) rahat temizlik yapılabilmesi açısından ayrı 2 rögar kapağı bulundurur.

5m3 Septik Tankı

Ölçüler
Genişlik 140 cm
Yükseklik 194 cm
Uzunluk 320 cm
Kapak 60 cm
Dolum dn150
Havalandırma dn100
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 2 adet
Mapa 2 adet
Ankraj 6 adet
Dalgakıran 1 adet
Havalandırma 1 adet
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

Tank giriş ve hazne kot farkı proje durumuna göre ENKA yetkilileri tarafından belirlenmiştir. Tank ayaklarında bulunan ankraj sistemi ile ürünler beton zemine sabitlenebilir duruma getirilmiştir. Havalandırma borusu ile rögar kapağı arasında 50 cm fark bulunmaktadır. Tankın dalgakıran tarafından ayrılan 2 bölmesi (dalgakıran tonajı etkilememktedir.) rahat temizlik yapılabilmesi açısından ayrı 2 rögar kapağı bulundurur. Tank giriş kot farkı 70 cm’e göre dizayn edilirken, hazne kot farkı 40 cm’e göre dizayn edilmiştir.

MEDCEM

Medcem firması için üretilmiş olan 10 tonluk foseptik tankı izoplas standartları çerçevesinde üretilmiş olup, Mersin Silifke tesislerine teslimat sağlanmıştır.

10m3 Septik Tankı

Ölçüler
Genişlik 200 cm
Yükseklik 240 cm
Uzunluk 320 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn200
Havalandırma dn100
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 1 adet
Mapa 2 adet
Ayak 3 adet
Dalgakıran 1 adet
Havalandırma 1 adet
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

Standart izoplas septik tankı üretimleri 30 cm kot farkına göre dizayn edilmektedir. Tarafınıza gönderilen çizime göre ürün yerinizi hazırlayıp, talimatnameye uygun olarak kurulum sağlamanız gerekmektedir. Tankın garanti kapsamında kalması için talimatnameye uygun olarak kurulum yapılması esastır.

GİRİT PARK

Antalya’da yer alan Girit Park şirketi septik tankı tercihlerini İzoplas markası ile yapmıştır. Ürün ölçüleri standart dışında projeye uygun olarak tercih eden firma yetkilileri ürünlerin kurumlarını tamamlamışlardır.

15m3 Septik Tankı

Standart ölçü dışında yüksekliği 230 cm olarak tamamlanan ürün kot farkı 20 cm olarak dizayn edilmiştir. 2 adet dalgakıran bulunduran septik tank dar ve uzun olarak imal edilmiştir.

Ölçüler
Genişlik 200 cm
Yükseklik 230 cm
Uzunluk 480 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn200
Vidanjör Çekim 4″ İç Dişli Rekor
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 1 adet
Mapa 2 adet
Ayak 5 adet
Dalgakıran 2 adet
Havalandırma 1 adet
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

Ürün derine kazı yapılamayan alanda kullanılacağı için standart ölçü dışında 200 cm genişlik ölçüsünde üretilmiştir. Giriş kot farkı 20 cm olacak şekilde dizayn edilmiştir.

2m3 Septik Tankı

2 ton septik tank ürünü de standart ölçüler dışında üretilmiştir. Toplamda bir adet teslimatı sağlanan ürünün yükseklik ölçüsü 110 cm ile sınırlandırılmıştır.

Ölçüler
Genişlik 80 cm
Yükseklik 110 cm
Uzunluk 400 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn100
Vidanjör Çekim 4″ İç Dişli
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 1 adet
Mapa 2 adet
Ayak 5 adet
Dalgakıran Yok
Vidanjör Çekim Galvaniz
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

2 ton septik tankı proje odaklı olarak standart ölçü dışında üretilmiştir. Yükseklik ölçüsü 110 cm ile sınırlı tutulan ürün için uzunluk ölçüsü 400 cm olarak üretim sağlanmıştır. Tank rögar kapağı üzerinde özel olarak vidanjör boru bağlantısı için 4″ rekor bırakılmıştır.

1m3 Septik Tankı

Girit Park için üretmiş olduğumuz bir diğer septik tankı ise de 1 tonluktur. Yine standart ölçülerin dışında üretilen 1 ton septik tankı yükseklik ölçüsü 95 cm ile sınırlı tutulmuştur.

Ölçüler
Genişlik 80 cm
Yükseklik 95 cm
Uzunluk 200 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn100
Vidanjör Çekim 4″ İç Dişli
Ekipmanlar
Rögar Kapağı 1 adet
Mapa 2 adet
Ayak 3 adet
Dalgakıran Yok
Vidanjör Çekim Galvaniz
Dolum Borusu PVC
Ürün Görselleri
Ayrıntılar

Derine kazı yapılamayan alanlarda tercih sebebi olan yükseklik ölçüsü minimuma indirgenmiş ürünler, bu tip projelerde çözüm olanağı sağlamaktadır. Ekstra olarak vidanjör boru bağlantı rekoru bulunduran ürün kurulumu tamamlanmış, kullanıma başlanmıştır.

Polietilen Tanklar Foseptik Olarak Uygun Mudur?2019-03-14T14:13:08+03:00

Polietilen su tanklarının toprak altında foseptik tankı olarak kullanılması uygun değildir. Bu kullanımlarda ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Polietilen su tankı ürünlerinin esnek yapısı, toprak baskısı altında dayanım sağlamayacaktır.

Foseptik Tankları
Deponun Kazı Alanında Ki Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?2019-03-14T16:38:36+03:00

Deponun toprak altına yerleşimi tam ortalı bir şekilde olmalıdır. Deponun tüm kenarlara olan boşluğu eşit mesafede ayarlanmalıdır. Ayrıca tank tabanının beton zemin ile düz bir şekilde temas ettiğini kontrol etmeniz önerilir.

Silindirik yapıdaki toprak altı depolar baskıyı dağıtmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm kenar mesafelerinin eşit olması deponuzun baskıyı daha iyi dağıtmasını ve dengelemesini sağlayacaktır.

Depoların Toprak Altına Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?2019-03-16T11:58:48+03:00

Deponun yerleşimi tank üzerinde yer alan mapalar aracılığı ile olmalıdır. Kesinlikle harici bir ekipman kullanılmamalıdır. Ayrıca toprak altı depoların yerleşimi sırasında mutlaka bir iş makinesi veya vinç kullanılmalıdır. İş makinesi veya vinç olmadan yapılacak yerleşimler sırasında deponuz zarar görebilir. 40 ton üzeri hacimli ürünlerde mutlaka vinç kullanınız.

Dalgakıran İşlevi Nedir?2019-03-16T13:15:31+03:00

Dalgakıran polyesterden imal edilen 4 bir yanında belirli ölçülerde kesitler içeren ve tank içerisine yerleştirilen bir ekipmandır.

Dalgakıran işlevsel olarak tank üzerine gelecek yük baskısının minimuma indirilmesini sağlar. Ayrıca deponun esnekliğini azaltarak ürün mukavemetinin arttırılmasını sağlar.

Dalgakıran sayısı depo hacmine ve kot farkına göre belirlenir.

Su Çıkan Alanlarda Kullanım Sağlanabilir Mi?2019-03-25T14:18:56+03:00

Su çıkan kazı alanlarında özellikle denize yakın bölgelerde yerleşim yapılmaması gerekmektedir. Taban kısmında beton zemin olma zorunluluğu olduğu için bu tip alanlarda beton dökülmesi işlemi zordur. Taban kısımda çıkan su deponuzu kaldıracak ve üstündeki toprak yükünden dolayı kırılma olabilecektir.

Bu yerler için yüksekliği minimuma indirilmiş dikdörtgen tanklar veya ufaklı tonajlı ürünler için çapı büyük ve yüksekliği minimum olan ürünler tercih edilebilir. Böylelikle kazı derinlik ölçüsü azaltılır ve suyun çıkması engellenir.

Örnek olarak 10 tonluk standart bir toprak altı depo ürünü yükseklik ölçüsü 240 cm iken 310 cm çapında 150 cm yüksekliğinde bir ürün üretimi sağlanarak kazı derinlik ölçüsü 90 cm azaltılabilir.

 

Daha Derine Gömülme İşlemi Yapılabilir Mi?2019-03-25T14:56:15+03:00

Daha derine gömülme işlemleri kot farkı olarak adlandırılmaktadır. Bu depo haznesinin üst zemin seviyesinden ne kadar aşağıda olacağını belirtir. Ürünlerimiz standart olarak 30 cm kot farkına göre üretilmektedir. Talebiniz doğrultusunda kot farkı arttırılabilmektedir. Bu işlem için mutlaka tarafımıza bilgi verilmesi gerekecektir. Buna istinaden tank dayanımı arttırılacak ve tank ekipmanları gerektiği şekilde düzenlenecektir. Ayrıca kot farkı durumuna göre tank içerisinde yer alan dalgakıran sayısı da arttırılmaktadır. Böylelikle tank üzerine gelecek fazla yükün dağıtımı sağlanarak bu baskı minimuma indirilecektir.

Derine gömülme işlemleri sırasında tüm ölçülerin minimuma indirilmesi oluşacak yük baskısını azaltacaktır.

Depo Kapatma İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?2019-03-25T15:17:53+03:00

Depo kapatma işlemi depo üzerinden değil, depo konulduktan sonra kalan boşlukları doldurarak yapılmalıdır. Ayrıca bu işlem tek taraftan sağlanmamalıdır. Dört bir taraftan eşit mesafede dolum işlemi yapılmalıdır. Tek taraftan kum boşlatılması yapıldığında deponuzun diğer tarafa doğru kayma yapabilir ve zemine çarparak deforme olabilir.

Kazı Alanı İçin Beton Gerekli Midir?2019-03-25T17:32:08+03:00

Kazı alanın sadece taban kısmında beton olması yeterli olacaktır. Ürünleriniz  dolu halde iken baskı tamamen taban kısımda olacağından mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleşim sağlanamalıdır. Kazı alanı kenar kısımlarında beton olma zorunluluğu yoktur. Ancak araç geçişi olan veya toprak kayması riski taşıyan alanlarda perde beton kullanılması önerilmektedir.

Fiberglas Toprak Baskısına Dayanır mı?2019-03-25T17:37:07+03:00

Fiberglas baskı dayanımı yüksek bir materyaldir. Tarafınıza gönderilen talimatnameye uygun olarak kurulum sağlandığı sürece herhangi bir problem veya deformasyon yaşanmayacaktır. Ayrıca iç kısımda yer alan dalgakıranlar üzerine gelecek baskının minimuma indirilmesini sağlayacaktır.

Yazar |2019-01-26T11:16:35+03:00Kasım 23rd, 2016|Kategoriler: Uncategorized @tr|Etiketler: , |İlk Yorumu Sen Yaz