PVC asit tankları tehlikeli asit sınıfları için üretilmekte olup yüksek bir dayanıma sahiptir. Nitrik asit ve sülfürik asit gibi asit türleri için güvenilir stoklama çözümleri üretmektedir. Ancak kırılgan yapısı nedeni ile bu ürünler pvc üretimi sonrası vinylester reçine ile kaplanarak kırılganlığı önlenir.

PVC Asit Tankları FRP Takviyeli

PVC Asit Tankları

İstenilen ölçülerde üretimi sağlanabilen pvc asit tankları dikey silindirik olarak üretimi sağlanmaktadır. Stoklama tankı olarak kullanılan ürünlerimize istenilen ölçüde çıkış rekorları, serbest flanşlar ve entegre seviye göstergeleri adapte edilebilmektedir. Ürünlerimizin üretimi 4 aşamada gerçekleştirilmektedir. Ürünlerinizi sevkiyat esnasında yaşanabilecek problemlere karşı su ile test ettikten sonra asit kullanımına geçmenizi öneririz.

PVC Asit Tankları Üretim Aşamaları

1. Aşama

Ürün ilk aşaması PVC plakaların ürün hacmine göre kalınlıkları belirlenerek silindirik hale getirilmesidir. Bu aşamada ürüne ait talep edilen çıkış rekorları, flanşları veya seviye göstegerlerine ait çıkış boruları da adapte edilir.

2.Aşama

PVC nin parlak yüzeyi vinylester reçine ve elyafın tanka düzgün bir şekilde yapışması için tank yüzeyi zımpara aracılığı ile gezilerek parlak yüzey dişli hale getirilir. Dış kısmına sadece reçine sürülerek kuruması beklenir.

3. Aşama

Bu aşamada temizlenmiş ve reçine sürülmüş yüzeye hacmine göre elyaf ve reçine kaplaması gerçekleştirilir. Böylelikle pvc tankın kırılgan yapısı tamamen giderilmiş olmakla beraber tankın dayanımıda arttırılmış olur.

4. Aşama

Bu aşamada kaplaması yapılan PVC tankın kaplama üzerindeki pürüzlü yüzeyi temizlenerek boyama bölümüne aktarılır. Boyası yapılan ürünün ekipmanları bağlanarak sevkiyata aktarılır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürünleri belirtilmiş olan konsantre oranı ve sıcaklık değerleri dışında kullanmayınız.
  • Ürünleri sevkiyat sırasında, indirme esnasında ve kurulum aşamasında yaşanacak problemlere karşı su ile test ediniz.
  • Herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda hemen yetkili arkadaşlar ile irtibata geçiniz.
  • Tarafınıza gönderilen çizimleri kontrol ederek giriş ve çıkış yerleriniz hakkında bilgi edininiz.
  • Sipariş onayı öncesi çizimler üzerinde bir değişiklik talebiniz olursa mutlaka belirtiniz.
  • Tanklarınızı mutlaka taban kısmı komple yere değecek şekilde kurulum sağlayınız.