Polyester asit tankları epoksi reçineden imal etmektedir. Bu reçine türü daha az polar grup içerdiği için suya ve hidroliktik etkenlere karşı dayanımı standart reçinelere göre daha fazladır. Yapılarındaki üstünlük, mükemmel kimyasal dayanım yanında esneme, uzama ve yük altında eğilme sıcaklığı (HDT) gibi mekanik değerlerinde daha yüksek olmasını sağlar.
Vinilester reçinenin özel yapısı, ester gruplarının hidrolizini engelleyerek, zincirlin uçlarından tam kürlenebilmesine olanak sağlar. Bundan dolayı asit ve kimyasal bazlara karşı yüksek direnç göstermektedir. Vinilester reçine sertleştiğinde, sadece zincirin ucundaki çifte bağlar, çapraz bağ oluşturur. Mekanik etki altında daha dayanıklı, uzaması daha fazla, daha çok mekanik enerji absorbe edebilen ve termoşoklara daha dayanıklı bir yapı oluşturmaktadır.

Polyester Asit Tankları

Polyester asit tankları için vinylester reçine haricinde yüzey tülü (coromat), mat strand elyaf ve dokuma tipi elyaf kullanılmaktadır.

Polyester Asit Tankları Bileşenleri

Yüzey Tülü (Coromat)Mat8-450 Cam Keçe ElyafCam Dokuma Kumaş

Yüzey Tülü Coromat

Çok ince yapıda cam elyaf kumaştır, jelkot ve takviye malzemesi arasında kullanılır. Kırpık cam keçesi ile benzer yapıda olup çok daha ince ve rafine formudur. Yüzeyde yani jelkot katmanında elyaf dokusu görüntüsü engellemek için kullanılır. Ayrıca kimyasal madde tanklarında reçine zengin alanların oluşturulmasında ve jelkot katmanlarının takviyesinde kullanılır.

Mat8 Cam Keçe Elyaf

Polyester ve vinylester uygulamalarında kullanılan hammadde Cam Elyaf A.Ş. üretimi olup TSE standartlarında üretilmektedir. Ürün hacmine göre kullanım miktarı değişmektedir.

Cam Dokuma Kumaş

Cam dokuma kumaş, büyük CTP parçaların üretilmesinde kullanılan yüksek darbe ve yüksek mekanik takviye sağlayan bir malzemedir. Bükülmüş yapıda değildir, kolay ıslanır ve örtmesi-sermesi oldukça başarılıdır. Tekne ve tanklarda kırpık cam elyafı keçesi (KCK) ile birlikte tokluk ve rijitlik sağlamak için kullanılır.

Yatay Silindirik Polyester Asit Tankları

Alternatif ölçü imkanları ve tüm ürünlerde üretimi sağlanabilen yatay polyester asit tankları projelerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Güçlü dayanımı ve kaliteli hammadde kullanımı ile sizlere asitlerinizi stoklamada uzun yıllar hizmet verecektir.

Ürün ölçüleri hakkında bilgi almak için polyester su deposu ölçüleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfaya Git

Dikey Silindirik Polyester Asit Tankları

Tüm hacimler için birçok alternatif ölçü imkanına sahip olan dikey silindirik polyester asit tankları sizlere uzun yıllar hizmet verecektir. Vinylester reçinenin üstün dayanımı sayesinde kimyasallarınız bizimle güvende olacaklar.

Prizmatik Polyester Asit Tankları

İstenilen ölçülerde üretimi sağlanan prizmatik polyester asit tankları silindirik tanklara göre biraz daha maliyetlidir. Daha çok taşma tankı, daldırma tankı veya kimyasal havuz olarak kullanılan prizmatik tanklar, kaynar su tankı olarakta tercih edilmektedir.

Silo Polyester Asit Tankları

Silindirik dikey konumda alt kısmı konik olan üretilen tanklar 2 farklı alternatif üretime sahiptir. Kapalı sistem silo veya açık ağızlı olarak üretilebilen (Silo Salamura) tankları deterjan ve temizlik malzeme üreticileri tarafından oldukça fazla talep görmektedir. İstenilen ölçüde konik yüksekliği, alternatif genişlik ve yükseklik, talebe göre yer ile çıkış mesafesinin ayarlanabilmesi ve tüm hacimlerde üretim sağlanabilmesi silo asit tanklarının en büyük avantajlarıdır. Ayrıca sıvı ambalajlaması içinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ağzı açık silo tankları ise genel olarak mikser yerleşimi gereken tanklar için kullanılmaktadır.