Polietilen su tankı ürünleri polietilen hammaddenin rotasyon sistemi ile pişirilerek belli kalıpların şeklini alması ile oluşmaktadır. Yatay olarak 5000 litreye kadar, dikey olarak 25.000 litreye kadar üretim sağlanabilmektedir. Standart ölçülerde üretimi sağlanan polietilen su tankı ürünleri bu yönü ile dezavantaj sağlamaktadır. Daha çok açık alanlarda ve fabrika sahalarında kullanımı oldukça fazladır.

Polietilen Su Tankı

Polietilen Nedir ?

Polietilen, çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. İsmini monomer haldeki etilenden alır, etilen kullanılarak polietilen üretilir. Plastik endüstrisinde genelde ismi kısaca PE olarak kullanılır.
Etilen molekülü C2H4 , aslında çift bağ ile bağlanmış iki CH2’den oluşur. (CH2=CH2)
Polietilenin üretim şekli, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, radikal polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon koordinasyon polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olabilir. Bu metotların her biri farklı tipte polietilen üretimi sağlar.
Polietilen-Su-Deposu

Özellikleri tiplere göre değişiklik gösterse de; dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Kaplar, plastik kutular, mutfak eşyaları, kaplamalar, boru ve tüp, oyuncak, kablolarda yalıtkan tabakalar, paketleme ve ambalaj filmi gibi çok yaygın bir kullanım alanı olup. Düşük maliyetlidir.

Polietilen Su Tankı Detayları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere polietilen su tankı polietilen hammaddenin belirli kalıplar içerisine dökülerek rotasyon sistemi ile belirli bir sıcaklıkta pişirilerek kalıp içerisinden alınarak oluşturulan su tanklarıdır. Polietilen Su Tankı ölçüleri sabittir ve değiştirilemez. ( bkz :  Polietilen Su Deposu Ölçüleri
Polietilen su tankı fiyatları hammaddenin uygun olması sebebi ile diğer depo türlerine göre uygundur. ( bkz : Polietilen Su Deposu Fiyatları )
Polietilen su tankları piyasada yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Üretici ve ara satıcıların çoğalması piyasada hem olumlu hem olumsuz etkiler ortaya koyabilmektedir.
Olumlu olarak piyasadaki rekabet fiyatları düşürmekte, olumsuz olarak müşterilerimizin kalitesini neye göre anlayacaklarını bilmemesi ve bu ucuz fiyatlardaki tercihlerin çok olması kimi zaman kalitesiz ürün satın alarak sıkıntı yaşamalarına sebep olmaktadır.

Ödeme Koşulları

  • İstanbul ilinden sipariş veren müşterilerimiz ödemelerini teslimatta kredi kartı veya nakit olarak gerçekleştirebilirler.
  • Bunun dışında Gebze, Kocaeli, Bursa, Sakarya veya Tekirdağ illerinden gelen 10 Ton – 15 Ton – 20 Ton su deposu siparişler çoğu zaman kendi araçlarımız ile teslim edilmektedir. Ödemelerinizi kapıda Kredi Kartı ile ödeyeceğinizi belirterek pos makinesi talep edebilirsiniz.

Şehir Dışı Sevkiyatları

Polietilen Su Tankı

Polietilen Su Tankı

Şehir dışından sipariş vermek isteyen müşterilerimizin ( 10 Ton ve Üzeri Tonajlarda ) mutlaka fiyat almalarını öneririz. Türkiye‘nin her yerine uygun fiyatlar ile gönderim yapılabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Polietilen Tanklar Foseptik Olarak Uygun mudur ?

( bkz : Foseptik Tankları )
Polietilen su tanklarının toprak altında foseptik tankı olarak kullanılması uygun değildir. Bu kullanımlarda ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Polietilen su tankı ürünlerinin esnek yapısı toprak baskısı altında problem oluşturabilmektedir.

Kimyasal Tanklar için Fiberglas mı Polietilen mi ?

( bkz : Asit Depolama Tankları )

  • Polietilen tanklar kimyasal stoklama tankı olarak kullanılabilmektedir. Asit türü ve konsantre oranına göre polietilen su tankı ürünlerinin kalınlığı arttırılarak, dayanım sağlanmaktadır.
  • Polietilen tank ürün ölçülerinin standart olmasından dolayı özel ölçülerdeki talepleriniz için polyester asit depolama tanklarını tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Polietilen kimyasal tank garanti süresi 2 yıl, polyester kimyasal tanklar için 5 yıldır.

Su Tankı Ölçüleri Değişebilir mi ?

Polyester Su Deposu Ölçüleri Polietilen Su Deposu Ölçüleri Septik Tank Boyutları

Depo ölçüleri polyester su depolarında esnek iken polietilen su depolarında sabittir. Polyester su depoları ölçüleri istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. İzoplas belirli standartlarda depo ölçüleri sunmaktadır ancak tüm hacimler için alternatif ölçülerde üretim imkanı bulunmaktadır.