Polietilen Foseptik Tankları

Başlangıç/Polietilen Foseptik Tankları
Polietilen Foseptik Tankları2019-07-25T14:58:36+03:00

Polietilen foseptik tankları toprak altına konulmaya uygun olarak üretilmektedir. Yatay pozisyonda üretimi sağlanan ürünler sadece 3 ton ve 5 ton kapasitede üretilebilmektedir. Özel kuşaklı yapısı ile baskı dayanımı yüksektir.

Farklı tonajlarda foseptik tankı ürünleri için polyester foseptik tankları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Polyester Foseptik Tankları

Polietilen Foseptik Tankı Özellikleri

 • Standart su depolarına oranla daha kalın üretilmektedir.
 • Kuşaklı yapısı baskı dayanımı arttırır.
 • 50 cm kot farkına göre üretim sağlanır.
 • 1 adet rögar kapağı ve 1 adet havalandırma borusu bulundurur.
 • Ölçüler standarttır.
 • Sadece 3 ve 5 ton kapasitede üretim sağlanmaktadır.
Polietilen Foseptik Tankları

Polietilen Foseptik Tankları

Polietilen Foseptik Tankı Detayları

5 ton ve 3 ton kapasitede üretim sağladığımız polietilen foseptik tankı ürünlerimiz, firma hatalarına karşı 2 yıl garanti altındadır.

5 Ton Polietilen Foseptik Tankı

Ürün ölçüleri ve ekipman listesini sayfa içerisinde görüntüleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ürün Sayfası
Ürün Ölçüleri
Ölçüler
Genişlik 160 cm
Yükseklik 210 cm
Uzunluk 292 cm
Kapak 45 cm
Havalandırma 32 mm
Dolum Borusu dn100
Ekipman Detayları
Ekipmanlar
Mapa 2 adet
Rögar Kapağı 1 ad.
Dolum Borusu 1 ad.
Havalandırma 1 ad.
Ürün ölçüleri ile ekipman ölçüsü, konumu ve sayısı değiştirilememektedir.

3 Ton Polietilen Foseptik Tankı

Ürün ölçüleri ve ekipman listesini sayfa içerisinde görüntüleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ürün Sayfası
Ürün Ölçüleri
Ölçüler
Genişlik 160 cm
Yükseklik 210 cm
Uzunluk 184 cm
Kapak 45 cm
Havalandırma 32 mm
Dolum Borusu dn100
Ekipman Detayları
Ekipmanlar
Mapa 2 adet
Rögar Kapağı 1 ad.
Dolum Borusu 1 ad.
Havalandırma 1 ad.
Ürün ölçüleri ile ekipman ölçüsü, konumu ve sayısı değiştirilememektedir.

Polietilen Foseptik Tankları Kullanım Koşulları

 • Ürünleri mutlaka tarafınıza gönderilen kullanım koşullarına uygun olarak kullanınız.
 • Kazı ölçüleri açık bir şekilde belirtilmiştir.
 • Kesinlikle verilen ölçülerin dışına çıkmayınız.
 • Ürünlerin üzeri kapatılırken kesinlikle hafriyat toprağı kullanılmamalıdır.
 • Ürünleri üzeri ince kum ile kapatılmalıdır.
 • Kot farkı 50 cm üzeri olan alanlarda mutlaka tarafımıza bilgi verilmelidir.
 • Aşırı yağış alan bölgelerde tankınız kazı alanı üzerine çıkabilir. Bu bölgelerde kazı alanı üst kısmına beton dökülmesi uygun olacaktır.
 • Araç geçişi olan bölgelerde kullanım yapmayınız.
Polietilen Tanklar Foseptik Olarak Uygun Mudur?2019-03-14T14:13:08+03:00

Polietilen su tanklarının toprak altında foseptik tankı olarak kullanılması uygun değildir. Bu kullanımlarda ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Polietilen su tankı ürünlerinin esnek yapısı, toprak baskısı altında dayanım sağlamayacaktır.

Foseptik Tankları
Deponun Kazı Alanında Ki Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?2019-03-14T16:38:36+03:00

Deponun toprak altına yerleşimi tam ortalı bir şekilde olmalıdır. Deponun tüm kenarlara olan boşluğu eşit mesafede ayarlanmalıdır. Ayrıca tank tabanının beton zemin ile düz bir şekilde temas ettiğini kontrol etmeniz önerilir.

Silindirik yapıdaki toprak altı depolar baskıyı dağıtmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm kenar mesafelerinin eşit olması deponuzun baskıyı daha iyi dağıtmasını ve dengelemesini sağlayacaktır.

Depoların Toprak Altına Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?2019-03-16T11:58:48+03:00

Deponun yerleşimi tank üzerinde yer alan mapalar aracılığı ile olmalıdır. Kesinlikle harici bir ekipman kullanılmamalıdır. Ayrıca toprak altı depoların yerleşimi sırasında mutlaka bir iş makinesi veya vinç kullanılmalıdır. İş makinesi veya vinç olmadan yapılacak yerleşimler sırasında deponuz zarar görebilir. 40 ton üzeri hacimli ürünlerde mutlaka vinç kullanınız.

Dalgakıran İşlevi Nedir?2019-03-16T13:15:31+03:00

Dalgakıran polyesterden imal edilen 4 bir yanında belirli ölçülerde kesitler içeren ve tank içerisine yerleştirilen bir ekipmandır.

Dalgakıran işlevsel olarak tank üzerine gelecek yük baskısının minimuma indirilmesini sağlar. Ayrıca deponun esnekliğini azaltarak ürün mukavemetinin arttırılmasını sağlar.

Dalgakıran sayısı depo hacmine ve kot farkına göre belirlenir.

Su Çıkan Alanlarda Kullanım Sağlanabilir Mi?2019-03-25T14:18:56+03:00

Su çıkan kazı alanlarında özellikle denize yakın bölgelerde yerleşim yapılmaması gerekmektedir. Taban kısmında beton zemin olma zorunluluğu olduğu için bu tip alanlarda beton dökülmesi işlemi zordur. Taban kısımda çıkan su deponuzu kaldıracak ve üstündeki toprak yükünden dolayı kırılma olabilecektir.

Bu yerler için yüksekliği minimuma indirilmiş dikdörtgen tanklar veya ufaklı tonajlı ürünler için çapı büyük ve yüksekliği minimum olan ürünler tercih edilebilir. Böylelikle kazı derinlik ölçüsü azaltılır ve suyun çıkması engellenir.

Örnek olarak 10 tonluk standart bir toprak altı depo ürünü yükseklik ölçüsü 240 cm iken 310 cm çapında 150 cm yüksekliğinde bir ürün üretimi sağlanarak kazı derinlik ölçüsü 90 cm azaltılabilir.

 

Daha Derine Gömülme İşlemi Yapılabilir Mi?2019-03-25T14:56:15+03:00

Daha derine gömülme işlemleri kot farkı olarak adlandırılmaktadır. Bu depo haznesinin üst zemin seviyesinden ne kadar aşağıda olacağını belirtir. Ürünlerimiz standart olarak 30 cm kot farkına göre üretilmektedir. Talebiniz doğrultusunda kot farkı arttırılabilmektedir. Bu işlem için mutlaka tarafımıza bilgi verilmesi gerekecektir. Buna istinaden tank dayanımı arttırılacak ve tank ekipmanları gerektiği şekilde düzenlenecektir. Ayrıca kot farkı durumuna göre tank içerisinde yer alan dalgakıran sayısı da arttırılmaktadır. Böylelikle tank üzerine gelecek fazla yükün dağıtımı sağlanarak bu baskı minimuma indirilecektir.

Derine gömülme işlemleri sırasında tüm ölçülerin minimuma indirilmesi oluşacak yük baskısını azaltacaktır.

Depo Kapatma İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?2019-03-25T15:17:53+03:00

Depo kapatma işlemi depo üzerinden değil, depo konulduktan sonra kalan boşlukları doldurarak yapılmalıdır. Ayrıca bu işlem tek taraftan sağlanmamalıdır. Dört bir taraftan eşit mesafede dolum işlemi yapılmalıdır. Tek taraftan kum boşlatılması yapıldığında deponuzun diğer tarafa doğru kayma yapabilir ve zemine çarparak deforme olabilir.

Kazı Alanı İçin Beton Gerekli Midir?2019-03-25T17:32:08+03:00

Kazı alanın sadece taban kısmında beton olması yeterli olacaktır. Ürünleriniz  dolu halde iken baskı tamamen taban kısımda olacağından mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleşim sağlanamalıdır. Kazı alanı kenar kısımlarında beton olma zorunluluğu yoktur. Ancak araç geçişi olan veya toprak kayması riski taşıyan alanlarda perde beton kullanılması önerilmektedir.

Fiberglas Toprak Baskısına Dayanır mı?2019-03-25T17:37:07+03:00

Fiberglas baskı dayanımı yüksek bir materyaldir. Tarafınıza gönderilen talimatnameye uygun olarak kurulum sağlandığı sürece herhangi bir problem veya deformasyon yaşanmayacaktır. Ayrıca iç kısımda yer alan dalgakıranlar üzerine gelecek baskının minimuma indirilmesini sağlayacaktır.