Kostik Asit Tankı Özellikleri

Başlangıç/Kostik Asit Tankı Özellikleri
Kostik Asit Tankı Özellikleri2019-07-05T13:13:51+03:00

Kostik asit tankı, sodyum hidroksit stoklaması için üretilen tanklardır. Polietilen ve polyester asit tankları bu asidin stoklanması için uygun olacaktır. Ancak stok sıcaklık değeri 55 derece derece üstünde olan stoklamalar için polietilen kostik asit tankları yeterli olmayacaktır. Bunun için polyester asit tankları kullanılması gerekmektedir. Aşağıda polyester asit tanklarının kostik asit için dayanım değerlerini görebilirsiniz.

Kostik Asit Tankı

Polyester Kostik Asit Tankı

Dayanım Tablosu

Dayanım Konsantre (%) Sıcaklık (^C)
Kostik Asit %5 70^C
%25 65^C
%50 90^C
Tüm asit türleri için tıklayınız.

Ürün Görselleri

  • Polyester asit tankı ölçüleri değiştirilebilmektedir. Talebiniz doğrultusunda projenize en uygun ölçüde asit tankı üretimi sağlanabilmektedir.
  • Ürünlerimiz 5 yıl garanti altındadır.

Polietilen Kostik Asit Tankı

Kullanılacak kostik asidin konsantre oranına göre kalınlığı arttırılan polietilen asit tankları ölçüleri standarttır. Ürün ölçüleri için polietilen su deposu ölçüleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Asit Tankı Üretimleri2019-03-13T12:27:12+03:00

Asit tankı üretimleri polyester ve polietilen olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Birden çok asit türüne dayanım sağlayabilen ürünlerimiz farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde kullanılabilmektedir.
Polietilen asit tankı ürünleri tüm asit türleri için kullanılabilmektedir. Asit türü ve konsantre oranını satış temsilcilerimize ileterek sizin için en uygun tankın üretimini talep edebilirsiniz.
Polyester asit tankı ürünleri ise tüm asit türleri için farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. TABLOYU GÖRÜNTÜLE.
Başlıca Asit Tankı Üretimlerimiz:

  • Kostik Asit Tankı
  • Demirüç Klorür Tankı
  • Hidroklorik Asit Tankı
  • Sülfürik Asit Tankı
  • Fosforik Asit Tankı
  • PAC Tankı
  • HYPO Tankı
Asit Tankı İle İlgli Dikkat Edilmesi Gerekenler2019-03-13T13:09:37+03:00

Asit tankı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus asit konsantre oranı ve stok sıcaklık değeridir. Polietilen asit tankları tüm asit türlerine, tüm konsantre oranlarında dayanım sağlamak ile beraber stok sıcaklık değeri kesinlikle 55 dereceyi aşmamalıdır.
Polyester asit tankları için ise asit türü, konsantre oranı ve stok sıcaklık değeri çok önemlidir. Çünkü reçine dayanımı tüm asit türleri için farklı konsantre oranı ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. Konsantre oranı azaldıkça stok sıcaklık dayanımı artmaktadır. Ayrıca polyester asit tankları için izocam uygulaması ile sıcaklık koruması sağlanabilmektedir.
Kesinlikle ürünleri sipariş esnasında belirtilen asit türü ve değerleri dışında başka bir asit için kullanmayınız.
Tüm asit tankları öncelikli olarak su ile test edilmelidir. Sevkiyat esnasında oluşabilecek problemlere karşı su testi önerilmektedir.
Tüm ürün grupları mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştirilmelidir.
Polyester epoksi reçine dayanım tablosunu görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Asit Tankı Referansları2019-03-13T13:34:54+03:00

1984 yılından beri üretimine devam ettiğimiz polyester asit tankları ve polietilen asit tankları Türkiye ve Dünya üzerinde birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Referanslarımızdan bazılarını ve üretmiş olduğumuz ürünleri inceleyebilirsiniz. Daha fazla referans bilgisi için referanslarımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
1. Sandoz Syntek
50 tonluk yatay kimyasal atık tankı ve 26 tonluk kimyasal mikser tank talepleri için üretim sağlanmıştır.

2. APS Ambalaj
24m3 silo asit tankları ve 13 tonluk mikser tank üretimi sağlanmıştır.
3. Kale Kimya
50 tonluk dikey asit tankları ve 5m3 prizmatik asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
4. Karabacak Madencilik
13m3 HCL silo asit tankı ve 20m3 hcl stok tankı üretimi sağlanmıştır.
5. İlve Kimya
20 tonluk silo fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
6. Kolin İnşaat
20 tonluk HCL asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
7. EURO Kimya
25m3 Silo Kostik tank üretimi sağlanmıştır.
8. Doktor Tarsa
6 tonluk dikey fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
9. İSTAÇ
20 tonluk poli alüminyum klorür tankı üretimi sağlanmıştır.

Kostik Asit Nedir?

Sodyum hidroksit (kostik asit) katı halde beyaz renkte bir maddedir. Kostiğin içeriğinde sodyum, hidrojen ve oksijen atomlarını vardır. Formülü NaOH tür. Potasyum hidroksit olarak imal edilen kostiğin formülü KOH tur. Kullanım alanının genişliği muazzamdır. Petrol rafinelerinden arıtmalara sabun imalat tesislerinden kağıt ve boya üretim tesislerine kadar bir çok alanda kullanımı mevcuttur. Kostikin teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.Kostik; potas kostik, boncuk kostik, payet kostik, sud kostik, sıvı kostik, sodyum hidroksit gibi isimlerle de karşımıza çıkar.

Kimyasal Adı sodyum hidroksit
Kimyasal Formülü NaOH
Molekül Ağırlığı 39.9971 g/mol
Renk / Form Beyaz, Sıvı
Yoğunluk 2.1 g/cm³
Erime Noktası 318 ° C
Kaynama Noktası 1.390 °C