Kimyasal tank üretimlerinde bu ay ─░stanbul, Denizli ve Kocaeli bölgelerinde vinylester tank ve Çerkezköy bölgesinde ise polietilen tank ile yer ald─▒k. Kullan─▒lacak kimyasallar─▒ dayan─▒m─▒na göre proje sunarak sizlerin seçimi do─črultusunda üretimlerimizi tamaml─▒yoruz. Bu ay sülfürik asit stoklamas─▒, demir üç klorür stoklamas─▒, poli alüminyum klorür stoklamas─▒, sodyum hidroksit stoklamas─▒ ve saf asit stoklamas─▒ için farkl─▒ konsantre ve s─▒cakl─▒k oranlar─▒na göre üretimlerimizi tamamlayarak, sevkiyatlar─▒n─▒ sa─člad─▒k.
Ayr─▒ca üretimlerimiz silo tank─▒, salamura tank─▒ ve stok tank─▒ (yatay ve dikey olarak) farkl─▒ ┼čekillerde tamamland─▒. 

Kimyasal Tank ├ťretimi

Kimyasal Tank Üretimi

Kimyasal Tank Üretimleri

Farkl─▒ ölçülerde, farkl─▒ biçimlerde ve farkl─▒ hammadde türleri ile üretimlerini sa─člayabildi─čimiz kimyasal tank üretimleri bu ayda sizlerden gelen talepler do─črultusunda projelere göre ┼čekillendi.

Biyoner – Silo ve Salamura Kimyasal Tanklar─▒

Biyoner firmas─▒ için üretmi┼č oldu─čumuz proje odakl─▒ 4 adet tank üretimi tamamlanm─▒┼č ve teslimat─▒ gerçekle┼čtirilmi┼čtir. Sülfürik asit, kostik asit ve asit dengeleme tank─▒ olarak 3 farkl─▒ kimyasal stoklamas─▒ için 4 farkl─▒ tank üretimi sa─članm─▒┼čt─▒r.

4.5m3 Kostik Asit Silo Tank─▒

Vinylester reçine üretimi fiberglas kostik silo tank─▒ %50 konsantre ve 90ºC s─▒cakl─▒─ča kadar dayan─▒m gösterebilmektedir.  Yer ile ç─▒k─▒┼č aras─▒ mesafe 70 cm'e göre projelendirilmi┼č kimyasal tank 3 adet Ø80 boru profil ayak üzerine konumland─▒r─▒lm─▒┼čt─▒r.

Ölçüler
Geni┼člik 165 cm
Tank Yükseklik 195 cm
Toplam Yükseklik 285 cm
Ç─▒k─▒┼č ile Yer Aras─▒ 70 cm
Kapak 50 cm
Ç─▒k─▒┼č Ø63 PVC Serbest Flan┼č
Ayak Yap─▒s─▒  Ø80 Boru Profil FRP Kaplama
Ürün Görselleri
Dayan─▒m

Vinylester kimyasal tank %50 konsantre 90ºC s─▒cakl─▒─ča kadar dayan─▒m sa─člayabilmektedir.

3m3 Sülfürik Asit Tank─▒

Sülfürik asit tank─▒ PVC + Vinylester reçine kaplama olarak üretim sa─članm─▒┼čt─▒r. %98 konsantre oran─▒ ve ortam s─▒cakl─▒─č─▒na dayan─▒m sa─člayabilmektedir. 6mm PVC ve 4mm vinylester kaplama olarak gerçekle┼čtirilen tank üretimi, yer ile mesafesi 70 cm'e göre ayarlanan tank tamamen proje odakl─▒d─▒r.

Ölçüler
Geni┼člik 160 cm
Tank Yükseklik 160 cm
Toplam Yükseklik 240 cm
Ç─▒k─▒┼č ile Yer Aras─▒ 70 cm
Kapak 50 cm
Ç─▒k─▒┼č Ø63 PVC Serbest Flan┼č
Ayak Yap─▒s─▒  Ø80 Boru Profil FRP Kaplama
Ürün Görselleri
Dayan─▒m

PVC materyal %100 konsantre sülfürik aside dayan─▒m sa─člamaktad─▒r. Ancak k─▒r─▒lgan bir yap─▒ya sahip olmas─▒ sebebi ile reçine ile kaplanarak dayan─▒m─▒ artt─▒r─▒lmaktad─▒r.

3m3 Asit Dengeleme Tanklar─▒

Asit dengeleme tanklar─▒ a─čz─▒ aç─▒k salamura olarak üretilmi┼čtir. Yerden 20 cm yükseltilmi┼č olan tanklar 1 metreye kadar toprak alt─▒na konulacakt─▒r.

Ölçüler
Geni┼člik 160 cm
Tank Yükseklik 150 cm
Toplam Yükseklik 190 cm
Dolum Ø75 PVC
Kapak A─čz─▒ Aç─▒k
Üst Geni┼člik  170 cm
Ayak Yap─▒s─▒  Ø80 Boru Profil FRP Kaplama
Ürün Görselleri
Dayan─▒m

Vinlyester reçine %100 saf asit için dayan─▒m sa─člayabilmektedir. S─▒cakl─▒k dayan─▒m─▒ ise 80°C kadar ç─▒kmaktad─▒r. 2 ürün aras─▒ndaki tek fark dolum giri┼č mesafelerinin farkl─▒ olmas─▒d─▒r.

Greeneco  – Sülfürik Asit Tank─▒

Denizli Sarayköy elektrik üretim tesisleri için üretilmi┼č olan 20m3 sülfürik asit tank─▒ teslimat─▒ sa─članm─▒┼čt─▒r. Dikey pozisyonda stoklama tank─▒ olarak kullan─▒lacak olan ürün için 1 adet dolum, 1 adet elektronik seviye rekoru ve 1 adet  ç─▒k─▒┼č bulunmaktad─▒r.

20m3 Sülfürik Asit Tank─▒

PVC ürün ve üzeri vinylester kaplama olarak üretimi sa─članan sülfürik asit tanklar─▒m─▒z 5 y─▒l garanti alt─▒ndad─▒r. PVC nin aside olan yüksek dayan─▒m─▒ ve fiberglas─▒n birle┼čimi ile olu┼čan darbe dayan─▒m─▒ sayesinde %100 verim sa─člamaktad─▒r. Yakla┼č─▒k et kal─▒nl─▒─č─▒ 25mm olan tank üzerindeki tüm rekorlarda asit dayan─▒m─▒ yüksek PVC rekor ve serbest flan┼čt─▒r.

Ölçüler
Geni┼člik 300 cm
Tank Yükseklik 300 cm
PVC Kal─▒nl─▒k  15 mm
FRP Kal─▒nl─▒k 10 mm
Kapak 50 cm (PVC+FRP)
Ç─▒k─▒┼č dn25 Küresel Vana
Dolum dn25 serbest flan┼č
Seviye dn25 iç di┼čli rekor
Ürün Görselleri
Dayan─▒m

PVC tank asit dayan─▒m─▒ %100 dür. Ancak k─▒r─▒lgan yap─▒s─▒ sebebi ile FRP kaplama gerçekle┼čtirilerek bas─▒nç dayan─▒m─▒ ve darbe dayan─▒m─▒ artt─▒r─▒l─▒r. 3 a┼čamada gerçekle┼čen ürün üretimine ait üretim a┼čamalar─▒ görselleri yukar─▒da görüntüleyebilirsiniz.

─░STAÇ A.┼×. – Poli Alüminyum Klorür Tank─▒

─░staç A.┼×. için ┼čartnamesi haz─▒rlanan ve üretimi sa─članan 20 tonluk poli alüminyum klorür tank─▒ teslimat─▒ sa─članm─▒┼čt─▒r. Ç─▒k─▒┼č rekorlar─▒ ─░STAÇ yetkilileri taraf─▒ndan belirlenen ürün için tüm detaylar taraf─▒m─▒zdan belirlenmi┼čtir.
20m3 Poli Alüminyum Klorür Tank─▒
Yatay konumda üretilen poli alüminyum klorür tank─▒ tamamen vinylester reçine üretimidir.  Tüm konsantre oranlar─▒ için 100ºC s─▒cakl─▒─ča kadar dayan─▒m sa─člayacakt─▒r.

Ölçüler
Geni┼člik 250 cm
Yükseklik 270 cm
Uzunluk 420 cm
Kapak 50 cm (2 adet)
Ç─▒k─▒┼č Ø110 Küresel Vana
Ç─▒k─▒┼č 2 Ø40 PVC Serbest  Flan┼č
Bo┼čalt─▒m Ø110 Kör Tapa
Seviye dn32 harici ┼čeffaf PVC Boru
Ürün Görselleri
Dayan─▒m

Vinlyester reçine poli alüminyum klorür kimyasal─▒ için %100 konsantrede dayan─▒m sa─člamaktad─▒r.

Polietilen Kimyasal Tanklar

Vinylester tanklar d─▒┼č─▒nda ayr─▒ca ay içerisinde polietilen kimyasal tank sevkiyatlar─▒da sa─članm─▒┼čt─▒r. Çerkezköy OSB bölgesi için 4 adet 10m3 polietilen kimyasal tank üretimi yap─▒ld─▒ ve sevkiyatlar─▒ sa─čland─▒. %40 konsantre demir klorür üç stoklamas─▒na göre üretimi yap─▒lan polietilen tank ç─▒k─▒┼člar─▒ gene polietilen malzemeden tanklar─▒n üzerinde yer alm─▒┼čt─▒r.
Ayr─▒ca Arta Tekstil ve Hyosung firmalar─▒ için de %100 kal─▒nla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č 5m3 polietilen kimyasal tank üretimleri yap─▒larak sevkiyatlar─▒ sa─članm─▒┼čt─▒r. Sülfürik asit tanklar─▒ için ortalama %100 kal─▒nla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č polietilen tank ömrü 7 ile 8 y─▒l aras─▒nda de─či┼čmektedir.

Kimyasal Tanklar ile ─░lgili Bilinmesi Gerekenler

  • Belirtilen kimyasal d─▒┼č─▒nda stoklama yapmay─▒n─▒z.
  • Konsantre oran─▒ ve s─▒cakl─▒k de─čerlerini mutlaka bildiriniz.
  • Taraf─▒n─▒za gönderilen çizimi kontrol ederek mutlaka teyit ediniz.
  • Ürünlerin indirilmesi ve kurulumu s─▒ras─▒nda hassasiyet gösteriniz.
  • Tanklar─▒n kurulumu tamamland─▒ktan sonra tüm olas─▒klara kar┼č─▒ mutlaka su ile test ediniz.
  • Herhangi bir problem ile kar┼č─▒la┼č─▒ld─▒─č─▒nda sorumlu arkada┼člar ile ileti┼čim sa─člayabilirsiniz.