Kimyasal tank üretimlerinde bu ay İstanbul, Denizli ve Kocaeli bölgelerinde vinylester tank ve Çerkezköy bölgesinde ise polietilen tank ile yer aldık. Kullanılacak kimyasalları dayanımına göre proje sunarak sizlerin seçimi doğrultusunda üretimlerimizi tamamlıyoruz. Bu ay sülfürik asit stoklaması, demir üç klorür stoklaması, poli alüminyum klorür stoklaması, sodyum hidroksit stoklaması ve saf asit stoklaması için farklı konsantre ve sıcaklık oranlarına göre üretimlerimizi tamamlayarak, teslimatlarını sağladık.
Ayrıca üretimlerimiz silo tankı, salamura tankı ve stok tankı (yatay ve dikey olarak) farklı şekillerde tamamlandı.

Kimyasal Tank Üretimleri

Farklı ölçülerde, farklı detaylarda ve farklı hammadde türleri ile üretimlerini sağlayabildiğimiz kimyasal tank ürünleri bu ayda sizlerden gelen talepler doğrultusunda projelere göre şekillendi.

Biyoner – Silo ve Salamura Kimyasal Tankları

Biyoner firması için üretmiş olduğumuz proje odaklı 4 adet tank üretimi tamamlanmış ve teslimatı gerçekleştirilmiştir. Sülfürik asit, kostik asit ve asit dengeleme tankı olarak 3 farklı kimyasal stoklaması için 4 farklı tank üretimi sağlanmıştır.

4.5m3 Kostik Asit Silo Tankı

Vinylester reçine üretimi fiberglas kostik silo tankı %50 konsantre ve 90 derece sıcaklığa kadar dayanım gösterebilmektedir. Yer ile çıkış arası mesafe 70 cm olacak şekilde projelendirilmiş kimyasal tank 3 adet 80 boru profil ayak üzerine konumlandırılmıştır.

Ölçüler
Genişlik 165 cm
Tank Yükseklik 195 cm
Toplam Yükseklik 285 cm
Çıkış ile Yer Arası 70 cm
Kapak 50 cm
Çıkış Q63 PVC Serbest Flanş
Ayak Yapısı Q80 Boru Profil FRP Kaplama

Ürün Görselleri
Dayanım

Vinylester kimyasal tank %50 konsantre 90 derece sıcaklığa kadar dayanım sağlayabilmektedir.

3m3 Sülfürik Asit Tankı

Sülfürik asit tankı PVC + Vinylester reçine kaplama olarak üretimi sağlanmıştır. %98 konsantre oranı ve ortam sıcaklığına dayanım sağlayabilmektedir. 6 mm PVC ve 4 mm vinylester kaplama olarak gerçekleştirilen tank üretimi, yer ile mesafesi 70 cm olacak şekilde ayarlanan tank tamamen proje odaklıdır.

Ölçüler
Genişlik 160 cm
Tank Yükseklik 160 cm
Toplam Yükseklik 240 cm
Çıkış ile Yer Arası 70 cm
Kapak 50 cm
Çıkış Q63 PVC Serbest Flanş
Ayak Yapısı Q80 Boru Profil FRP Kaplama

Ürün Görselleri
Dayanım

PVC materyal %100 konsantre sülfürik aside dayanım sağlamaktadır. Ancak kırılgan bir yapıya sahip olması sebebi ile reçine ile kaplanarak dayanımı arttırılmaktadır.

3m3 Asit Dengeleme Tankları

Asit dengeleme tankları ağzı açık salamura olarak üretilmiştir. Yerden 20 cm yükseltilmiş olan tanklar 1 metreye kadar toprak altına konulacaktır.

Ölçüler
Genişlik 160 cm
Tank Yükseklik 150 cm
Toplam Yükseklik 190 cm
Dolum Q75 PVC
Kapak Ağzı Açık
Üst Genişlik 170 cm
Ayak Yapısı Q80 Boru Profil FRP Kaplama

Ürün Görselleri
Dayanım

Vinlyester reçine %100 saf asit için dayanım sağlayabilmektedir. Sıcaklık dayanımı ise 80 dereceye kadar çıkmaktadır. 2 ürün arasındaki tek fark dolum giriş mesafelerinin farklı olmasıdır.

Greeneco – Sülfürik Asit Tankı

Denizli Sarayköy elektrik üretim tesisleri için üretilmiş olan 20m3 sülfürik asit tankı teslimatı sağlanmıştır. Dikey pozisyonda stoklama tankı olarak kullanılacak olan ürün için 1 adet dolum, 1 adet elektronik seviye rekoru ve 1 adet çıkış bulunmaktadır.

20m3 Sülfürik Asit Tankı

PVC ürün ve üzeri vinylester kaplama olarak üretimi sağlanan sülfürik asit tanklarımız 5 yıl garanti altındadır. PVC nin aside olan yüksek dayanımı ve fiberglas birleşimi ile oluşan darbe dayanımı sayesinde %100 verim sağlamaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 25 mm olan tank üzerindeki tüm rekorlarda asit dayanımı yüksek PVC rekor ve serbest flanştır.

Ölçüler
>

Genişlik 300 cm
Tank Yükseklik 300 cm
PVC Kalınlık 15 mm
FRP Kalınlık 10 mm
Kapak 50 cm (PVC+FRP)
Çıkış dn25 Küresel Vana
Dolum dn25 serbest flanş
Seviye dn25 iç dişli rekor

Ürün Görselleri
Dayanım

PVC tank asit dayanımı %100 dür. Ancak kırılgan yapısı sebebi ile FRP kaplama gerçekleştirilerek basınç dayanımı ve darbe dayanımı arttırılır. 3 aşamada gerçekleşen ürün üretimine ait üretim aşamaları görselleri yukarıda görüntüleyebilirsiniz.

İSTAÇ A.Ş. – Poli Alüminyum Klorür Tankı

İstaç A.Ş. için şartnamesi hazırlanan ve üretimi sağlanan 20 tonluk poli alüminyum klorür tankı teslimatı sağlanmıştır. Çıkış rekorları İSTAÇ yetkilileri tarafından belirlenen ürün için tüm detaylar tarafımızdan belirlenmiştir.

20m3 Poli Alüminyum Klorür Tankı

Yatay konumda üretilen poli alüminyum klorür tankı tamamen vinylester reçine üretimidir. Tüm konsantre oranları için 100 derece sıcaklığa kadar dayanım sağlayacaktır.

Ölçüler
Genişlik 250 cm
Yükseklik 270 cm
Uzunluk 420 cm
Kapak 50 cm (2 adet)
Çıkış Q110 Küresel Vana
Çıkış 2 Q40 PVC Serbest Flanş
Boşaltım Q110 Kör Tapa
Seviye dn32 harici şeffaf PVC Boru

Ürün Görselleri
Dayanım

Vinlyester reçine poli alüminyum klorür kimyasalı için %100 konsantre de dayanım sağlamaktadır.

Polietilen Kimyasal Tanklar

Vinylester tanklar dışında ayrıca ay içerisinde polietilen kimyasal tank teslimatlarıda sağlanmıştır. Çerkezköy OSB bölgesi için 4 adet 10m3 polietilen kimyasal tank üretimi yapıldı ve teslimatları sağlandı. %40 konsantre demir klorür üç stoklamasına göre üretimi yapılan polietilen tank çıkışları gene polietilen malzemeden tankların üzerinde yer almıştır.
Ayrıca Arta Tekstil ve Hyosung firmaları için de %100 kalınlaştırılmış 5m3 polietilen kimyasal tank üretimleri yapılarak teslimatları sağlanmıştır. Sülfürik asit tankları için %100 kalınlaştırılmış polietilen tank ömrü 7 ile 8 yıl arasında değişmektedir.

Kimyasal Tanklar ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Belirtilen kimyasal dışında stoklama yapmayınız.
  • Konsantre oranı ve sıcaklık değerlerini mutlaka bildiriniz.
  • Tarafınıza gönderilen çizimi kontrol ederek mutlaka teyit ediniz.
  • Ürünlerin indirilmesi ve kurulumu sırasında hassasiyet gösteriniz.
  • Tankların kurulumu tamamlandıktan sonra oluşabilecek problemlere karşı mutlaka su ile test ediniz.
  • Herhangi bir problem ile karşılaşıldığında sorumlu arkadaşlar ile iletişim sağlayabilirsiniz.