Hidroklorik Asit Tankı Özellikleri

Başlangıç/Hidroklorik Asit Tankı Özellikleri
Hidroklorik Asit Tankı Özellikleri2019-07-09T17:58:16+03:00

Hidroklorik asit tankı polyester ve polietilen olarak 2 farklı hammadde ile üretilebilmektedir. Genel olarak %37 konsantre olarak stoklaması yapılan hidroklorik asit için 2 ürün grubu içinde uygundur. Polietilen tanklar %40 oranında kalınlaştırılarak üretilmektedir. Hidroklorik asit stoklaması için stok sıcaklık değeri 40 dereceyi aşmamalıdır. Özellikle açık havada direk güneş ışıklarına maruz kalan tankların üzeri kapatılarak sıcaklık dengelenmelidir.

Hidroklorik Asit Tankı

Polietilen Hidroklorik Asit Tankı

Polietilen hidroklorik asit tankı üretimi ürün hacmine göre standartlarından %40 daha fazla malzeme kullanılarak yapılır. Bu oran konsantre oranının sağlayacağı fazla yüke tankın dayanım sağlaması için uygulanmaktadır. Örneğin 10 tonluk bir tank içerisine konulacak %30 konsantre oranına sahip bir asit 13 tonluk bir ağırlığa sahip olacaktır. Bu yüzden polietilen ürünlerin kalınlaştırılması gerekmektedir. Çıkış rekorları yine PE malzemeden yapılmış dış dişli rekor veya PVC serbest flanşlardır. Çıkış rekoru ölçüsü için talep edilen değişiklikler ürün fiyatlarını etkileyebilmektedir.
Daha detaylı bilgi ve ürün ölçüleri için polietilen asit tankları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Vinylester Hidroklorik Asit Tankları

Vinylester hcl asit tankları istenilen ölçülerde yatay veya dikey olarak üretilebilmektedir. İç kısımda kullanılan yüzey tülü elyaf reçinenin en iyi şekilde hapsedilmesini sağlayarak ürünün kimyasallara olan direncini arttırır. Daha sonra ürün hacmine göre gerekli miktarda cam elyaf kullanılır ve vinylester epoksi reçine ile işlenir.
Ekipman konusunda esnek bir yapıya sahip olan vinylester asit tankları istenilen ölçüde çıkış rekoru, serbest flanş, müdahale kapağı ve entegre seviye göstergesi gibi bir çok ekipman bulundurabilir.

HCL Asit Depolama Tankları

20 Tonluk HCL Asit Tankları

Vinylester hidroklorik asit tankları için stoklama yapılacak maksimum konsantre oranı %37 ve maksimum sıcaklık 40 derecedir.
İstenilen ölçüde yatay veya dikey olarak üretilebilen ve 5 yıllık garanti süresine sahip olan ürünlerimizin polietilen asit tanklarına göre maliyeti daha yüksektir.
Asit Tankı Üretimleri2019-03-13T12:27:12+03:00

Asit tankı üretimleri polyester ve polietilen olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Birden çok asit türüne dayanım sağlayabilen ürünlerimiz farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde kullanılabilmektedir.
Polietilen asit tankı ürünleri tüm asit türleri için kullanılabilmektedir. Asit türü ve konsantre oranını satış temsilcilerimize ileterek sizin için en uygun tankın üretimini talep edebilirsiniz.
Polyester asit tankı ürünleri ise tüm asit türleri için farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. TABLOYU GÖRÜNTÜLE.
Başlıca Asit Tankı Üretimlerimiz:

  • Kostik Asit Tankı
  • Demirüç Klorür Tankı
  • Hidroklorik Asit Tankı
  • Sülfürik Asit Tankı
  • Fosforik Asit Tankı
  • PAC Tankı
  • HYPO Tankı
Asit Tankı İle İlgli Dikkat Edilmesi Gerekenler2019-03-13T13:09:37+03:00

Asit tankı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus asit konsantre oranı ve stok sıcaklık değeridir. Polietilen asit tankları tüm asit türlerine, tüm konsantre oranlarında dayanım sağlamak ile beraber stok sıcaklık değeri kesinlikle 55 dereceyi aşmamalıdır.
Polyester asit tankları için ise asit türü, konsantre oranı ve stok sıcaklık değeri çok önemlidir. Çünkü reçine dayanımı tüm asit türleri için farklı konsantre oranı ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. Konsantre oranı azaldıkça stok sıcaklık dayanımı artmaktadır. Ayrıca polyester asit tankları için izocam uygulaması ile sıcaklık koruması sağlanabilmektedir.
Kesinlikle ürünleri sipariş esnasında belirtilen asit türü ve değerleri dışında başka bir asit için kullanmayınız.
Tüm asit tankları öncelikli olarak su ile test edilmelidir. Sevkiyat esnasında oluşabilecek problemlere karşı su testi önerilmektedir.
Tüm ürün grupları mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştirilmelidir.
Polyester epoksi reçine dayanım tablosunu görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Asit Tankı Referansları2019-03-13T13:34:54+03:00

1984 yılından beri üretimine devam ettiğimiz polyester asit tankları ve polietilen asit tankları Türkiye ve Dünya üzerinde birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Referanslarımızdan bazılarını ve üretmiş olduğumuz ürünleri inceleyebilirsiniz. Daha fazla referans bilgisi için referanslarımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
1. Sandoz Syntek
50 tonluk yatay kimyasal atık tankı ve 26 tonluk kimyasal mikser tank talepleri için üretim sağlanmıştır.

2. APS Ambalaj
24m3 silo asit tankları ve 13 tonluk mikser tank üretimi sağlanmıştır.
3. Kale Kimya
50 tonluk dikey asit tankları ve 5m3 prizmatik asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
4. Karabacak Madencilik
13m3 HCL silo asit tankı ve 20m3 hcl stok tankı üretimi sağlanmıştır.
5. İlve Kimya
20 tonluk silo fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
6. Kolin İnşaat
20 tonluk HCL asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
7. EURO Kimya
25m3 Silo Kostik tank üretimi sağlanmıştır.
8. Doktor Tarsa
6 tonluk dikey fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
9. İSTAÇ
20 tonluk poli alüminyum klorür tankı üretimi sağlanmıştır.

Hidroklorik Asit Nedir?

Klor ile hidrojenin birleşmesiyle oluşan aside hidroklorik asit denilir. Genel formülü HCI, molekül ağırlığı 36,4dür. Hidroklorik asit çok keskin kokulu, çok kuvvetli ve renksiz bir sıvıdır.
Hidroklorik asidi elde edebilmek için öncelikle hidrojen klorür gazının elde edilmesi gerekir. Hidroklorik asit sanayide, tuz üzerine dökülen ısıtılmış sülfürik asidin etkisiyle ortaya çıkan hidrojen klorür gazının suya gönderilmesiyle elde edilmektedir. Buna Leblanc yöntemi denir. Sodyum sülfat da Lebranc yöntemiyle elde edilmektedir. Tepkime, döner tabanlı mekanik fırınlarda yapılmaktadır. Bu şekilde hazırlanan asit halk arasında tuzruhu olarak tanınır. Bu asidin sarı renkte olma sebebi ise içindeki demir-III- klorürüdür. Tuzruhu hem çok keskin kokulu hem de yakıcı bir kimyasaldır. Mermerin bile yüzeyini eritebilecek derece kuvvetli bir asitti. Bu asidin vücuda teması derinin üçüncü dereceden tahriş olmasına çok temas etmesi halinde derinin yanmasına ve kalıcı yara izlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Tuzruhunun kokusu insanın nefes almasını zorlaştırmakta kişinin öksürmesine, eğer maruz kalan kişi astım ise astım nöbeti geçirmesine sebebiyet vermektedir. Bu asidi saatlerce solumak zorunda kalanlarda ise asit zehirlenmesi görülebilmektedir.