Fiberglas su tankları üretimi tüm hızıyla devam ediyor. Yatay veya dikey olarak üretimi tüm hacimlerde sağlanabilen fiberglas su tankları uzun garanti süreleri, sağlamlığı, alternatif ölçü imkanları ile yıllardır sektördeki konumunu koruyor. Korozyona uğramayan, paslanma yapmayan ve hava şartlarından etkilenmeyen tanklarımızın darbelere karşı dayanımı da diğer ürün gruplarına göre daha fazladır. Geçtiğimiz haftanın teslimatı sağlanan fiberglas su tankı ürünlerini sayfamızda inceleyebilir, ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Fiberglas hammaddesi çok ince cam tellerinden oluşmaktadır. Polyester ile birleşimi sonrası sertlik kazanmakta ve kullanıma hazır halde getirilmektedir.

Fiberglas Su Tankları

25 Tonluk Fiberglas Su Tankı

Arta tekstil firması için üretilmiş olan 25 tonluk fiberglas su tankı ve %100 kalınlaştırılmış 5 tonluk polietilen sülfürik asit tankı ile birlikte teslim edilmiştir. Çerkezköy OSB bölgesine teslimatı sağlanan ürünlerimizin üretimi 5 iş günü içerisinde tamamlanmıştır.

25 Tonluk Fiberglas Su Tankı Ölçüleri

Genişlik 250 cm
Yükseklik 270 cm
Uzunluk 510 cm
Kapak 50 cm
Havalandırma dn100
Çıkış 2 1/2″ (65mm)

Ürün Görselleri

Ayrıntılar

4 adet fiberglas ayak üzerine yerleştirilen tank haznesi, ön kısmında doluluk oranını gözlemleyebileceğiniz bir şeffaf gösterge bulundurmaktadır. Fiberglas ayaklar hava şartlarından etkilenmez ve kesinlikle tahta ayaklar gibi çürüme yapmaz.

20 Tonluk Fiberglas Su Tankları

ECE A.Ş. için üretilmiş olan 20 tonluk fiberglas yatay su tankı ürünü Dilovası tesislerine teslim edilmiştir. Alternatif ölçülerin projeye uyum sağlaması dolayısı ile İzoplas standart ölçüsü kullanılmamış, projeye uygun olan bir diğer ölçü ile imalat sağlanmıştır. Ürün rengi ise standart su deposu rengi olan mavi dışında gri olarak tercih edilmiştir.

20 Ton Fiberglas Su Tankı Ölçüleri

Genişlik 230 cm
Yükseklik 250 cm
Uzunluk 500 cm
Kapak 50 cm
Çıkış 2″ (50mm)

Ürün Görselleri

Ayrıntılar

4 adet fiberglas ayak üzerine yerleştirilen 20 tonluk fiberglas su tankı, seviye kontrol için şeffaf bir alan bulundurmaktadır. 5 yıllık uzun garanti süresi ile projelerinizde çözüm ortağınız.

4 Tonluk Fiberglas Su Tankları

İnfo Group firması için üretilmiş olan 4 tonluk fiberglas tankların teslimatı İstanbul Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Yatay veya dikey olarak tüm hacimlerde üretimi sağlanabilen fiberglas su depoları alternatif ölçü imkanları ile projelerinizde her zaman çözüm ortağı.

4 Tonluk Fiberglas Su Tankı Ölçüleri

Genişlik 140 cm
Yükseklik 160 cm
Uzunluk 280 cm
Kapak 40 cm
Çıkış 1 1/2″ (40mm)
Temizleme 1 1/2″ (40mm)

Ürün Görselleri

SSS
Fiberglas Su Tankı Sağlığa Zararlı mıdır?
Fiberglas su tankı sağlığa zararlı değildir. Ancak standart polyester için gıda uygunluk belgesi bulunmamaktadır. Gıda polyesteri üretimi su tankları yapılabilir ve kullanılan reçinenin gıda uygunluk belgesi bulunmaktadır.
1978’den beri üretimi sağlanan fiberglas su tankları hemen hemen tüm alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle yerinde montajı yapılabilen bu tankların İstanbul’da birçok apartmanda kullanımda olduğu bilinmektedir. Bugüne kadar sağlık açısından fiberglas su tankları ile ilgili bir şikayet alınmamıştır.
İstenilen Ölçüde Üretim Yapılabilir mi?
Fiberglas su tankları silindirik olarak alternatif birden çok ölçü ile üretilebilmektedir. Ancak istenildiğinde prizmatik olarak bire bir ölçülerde de üretim yapılabilmektedir. Ancak maliyet açısından normal fiyatların üstünde kalması sebebi ile çok fazla tercih edilmemektedir.
Üretim Süresi Ne Kadar?
Fiberglas su tankları üretim süresi tonajına göre ve üretim hattı yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak

 • 1 ve 10 Tonluk Su Tankları : 5 iş günü
 • 10 ve 30 Tonluk Su Tankları : 10 iş günü
 • 30 ve 50 Tonluk Su Tankları : 20 iş günü
 • 50 Ton ve Yukarı Su Tankları : 30 iş günü

içerisinde tamamlanmaktadır. Sipariş aşamasında sizlere konu ile ilgili net tarih verilecektir.

İstanbul dışı teslimat sağlanabilmekte midir?
Türkiye’nin tüm bölgelerine yük üstü araçlar veya ambar firmaları aracılığı ile istediğiniz ürünler imalat süreci sonrası en geç 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Teslim günü talep edilen ile göre değişiklik gösterebilmektedir.
Toprak altına koyabilir miyiz?
Fiberglas standart su tankları toprak altına konulamamaktadır. Ancak talebiniz doğrultusunda fiberglas toprak altı su tankı üretilebilir ve size gönderilen talimatnameye uygun olarak yerleştirilebilir.
Garanti süresi ne kadar ve koşulları nelerdir?
Fiberglas su tankı garanti süresi 5 yıldır. 5 yıl içinde oluşabilecek firma hatalarına karşı ürün yerinizde tamir edilecektir. Tamir sonrası mukavemeti devam eden ve hatta dahada fazlalaşan fiberglas su tankları bu özelliği ile diğer tüm ürün gruplarına karşı daha avantajlıdır.

 • Ürünleri mutlaka düz bir zemin üzerine yerleştiriniz.
 • Ürün indirilmesi sırasında dikkat ediniz.
 • Ürünü çıkış rekoru veya dolum kapağından kaldırmayınız.
 • Tesisat bağlantılarınızı yaparken çıkış rekorunu gereğinden fazla sıkmayınız.
 • Su harici kullanımlar için mutlaka irtibata geçiniz.
 • Ürün üzerine kesici veya delici cisimler ile müdahale etmeyiniz.
 • Ürün içerisine hava basıncı uygulamayınız.
 • Ürün içerisinde su olmadığı zamanlarda hidroforu çalıştırmayın.