Polythene Water Storage Tank

Home/Polythene Water Storage Tank
Polythene Water Storage Tank2019-08-08T19:02:53+03:00

Polietilen su tankı ürünleri polietilen hammaddenin rotasyon sistemi ile pişirilmesi ve belirli kalıpların şeklini alması ile oluşmaktadır. Yatay olarak 5000 litreye kadar, dikey olarak 25.000 litreye kadar üretim sağlanabilmektedir. Standart ölçülerde üretimi sağlanan polietilen su tankları alternatif ölçülerde üretim yapılamaması nedeni ile dezavantaj oluşturmaktadır. Açık alanlarda, şantiye ve fabrika sahalarında kullanımı oldukça fazladır.

Polietilen Su Tankı

Polietilen Nedir?

Polietilen çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. İsmini monomer haldeki etilenden alır ve etilen kullanılarak polietilen üretilir. Plastik endüstrisinde genelde ismi PE olarak bilinmektedir. Etilen molekülü C2H4, aslında çift bağ ile bağlanmış iki CH2’den oluşur. Polietilenin üretim şekli, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, radikal polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon koordinasyon polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olabilir. Bu metotların her biri farklı tipte polietilen üretimi sağlar.

Polietilen Su Tankı

Polietilen Su Tankı

Özellikleri tiplere göre değişiklik gösterse de, dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Kaplar, plastik kutular, mutfak eşyaları, kaplamalar, boru ve tüp, oyuncak, kablolarda yalıtkan tabakalar, paketleme ve ambalaj filmi gibi çok yaygın bir kullanım alanı olup, düşük maliyetlidir.

Polietilen Su Tankı Detayları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere polietilen su tankı polietilen hammaddenin belirli kalıplar içerisine dökülerek rotasyon sistemi ile belirli bir sıcaklıkta pişirilerek kalıpların şeklini alması ile oluşur. Polietilen su tankı ölçüleri sabittir ve değiştirilemez.

Polythene Water Tank Dimensions

Polietilen su tankı fiyatları hammaddenin uygun olması sebebi ile diğer depo kategorilerine kıyasla daha ekonomiktir.

Polythene Water Tank Prices

Polietilen su tankları piyasada yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Üretici ve satıcıların çoğalması pazarda hem olumlu hem olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Olumlu etki olarak rekabetin artması sizler için fiyatların daha ekonomik olmasını sağlamakta, olumsuz etki olarak ise ürün kalitelerinde çeşitliliğe ve kalitenin düşmesine neden olabilmektedir.

Ödeme Koşulları

 • İstanbul ili içerisinde verilen siparişler için ödemelerinizi teslimatta kredi kartı veya nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bunun dışında Gebze, Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Tekirdağ bölgelerinden 10 ton, 15 ton, 20 ton ve 25 ton siparişleriniz kendi araçlarımız ile teslim edilmektedir. Bu ürün ve bölgeler için de ödemelerinizi kapıda kredi kartı ve nakit olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ödemeleriniz için pos makinesi talebinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Şehir Dışı Sevkiyatları

Polietilen Su Tankı Teslimatları

Polietilen Su Tankı Teslimatları

Şehir dışından sipariş vermek isterseniz eğer, özellikle 10 ton ve üzeri tonajlı depolar için, mutlaka tarafımızdan fiyat almanızı öneririz. Türkiye’nin tüm bölgelerine en uygun fiyatlar ve güvenilir bir şekilde teslimat sağlanabilmektedir.

Are Polyethylene Tanks Suitable For Septic Tank?2019-08-08T18:35:11+03:00

Polietilen su tanklarının toprak altında foseptik tankı olarak kullanılması uygun değildir. Bu kullanımlarda ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Polietilen su tankı ürünlerinin esnek yapısı, toprak baskısı altında dayanım sağlamayacaktır.

Foseptik Tankları
Is Polyethylene Suitable For Chemical Tanks?2019-08-08T18:35:10+03:00

Polietilen kimyasal direnci yüksek olan bir termoplastiktir. Ancak polietilen su tanklarının kimyasal depolamada kullanılabilmesi için mutlaka yetkili kişilere bilgi verilmesi gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak kimyasalın türü, konsantre oranı ve stok sıcaklık değeri bilgilerini bildirmeniz gerekecektir.
Polietilen su tankları depolanacak kimyasalın konsantre oranına göre kalınlaştırılması gerekir. Böylelikle koymuş olduğunuz kimyasalın yoğunluğuna uygun bir tank üretimi sağlanır.
Polietilen tanklar için ölçüler su depolarında olduğu gibi standarttır. Buda her proje için kullanım alanı kısıtlamaktadır. Alternatif ölçüler için polyester asit tanklarını inceleyebilirsiniz.
Polietilen kimyasal tank garanti süresi 2 yıl, polyester kimyasal tank garanti süresi 5 yıldır.

Acid Storage Tanks
Polyethylene Water Tank Dimensions May Change2019-08-08T18:35:08+03:00

Polietilen su tankı ölçüleri değiştirilemez. Standart kalıplar ile üretimi sağlanan polietilen su tankları ölçüleri de standarttır. Alternatif su tankı ölçüleri için polyester su deposu ölçüleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İzoplas markası olarak kendi standart ölçülerimiz olup, talep doğrultusunda alternatif ölçülerde üretim sağlanabilmektedir.

Polyester Water Tank Dimensions
Polythene Water Tank Dimensions
Prices include Shipping fees?2019-03-14T13:06:16+03:00

Delivery is not made for plastic tanks with a volume of 1 ton and smaller. For our products with a volume of more than 1 tonne, prices include delivery fees for Istanbul. Delivery for multiple product orders is provided free of charge to nearby areas such as Bursa, Sakarya and Tekirdağ. For all other regions, you can request a price from our sales representatives. Contact you can see our company contact informations on our contact page or with your mobile phone you can call us. immediately

Which Regions Shipping Can Be Provided?2019-03-14T12:00:32+03:00

All regions of Turkey shipping can be provided with the warehouse firms or cargo vehicle. Our products are under guarantee during shipping until to be delivered to you. You can get detailed information about delivery fees from our sales representatives.

Production and Delivery Process2019-03-14T11:46:46+03:00

The stocks of polyethylene water tanks are always kept at a sufficient level. Deliveries for nearby regions are carried out on the same day. With the most suitable transportation vehicle for the regions outside of Istanbul, delivery will be provided to you within 3 working days at the latest. Delivery time may vary depending on the region requested.
The production time for non-stock products can vary from 1 to 5 days. You will be informed about the production time for the products that are not in stock before the order.

After Sales Support and Warranty2019-03-14T11:30:38+03:00

Our products are under warranty for 2 years against company defects. It is important that you comply with the following warranty instructions before installation to ensure that your products are covered by the warranty. In case of any problems, you can get information by contacting our sales representatives.
Warranty Terms

 • The water tanks must be placed on a flat concrete ground in such a way that the base is fully in contact.
 • For non-water use, you must provide information before order. For non-water use, you must provide information before order.
 • Always use flexible pipe for installation connections.
 • Don’t let outlet rakor to make a downward stretch by placing a support equipment under it.
 • Do not apply air pressure into the tanks.
 • Do not lift or move the product when it is full.
 • Do not remove the products from the outlet rakor or filling cover equipment.
 • Do not interfere with the cutting or penetrating objects on the tank.
 • By cleaning the products’ inner side every 6 months, you can provide more hygienic use.