Asit Tankları

/Asit Tankları
Asit Tankları2019-01-15T14:12:46+03:00

Polyester geniş üretim ağı kimyasal depolanması için de çözüm olmaktadır. Engin tecrübemiz ve güç referanslarımızla polyester asit tankları üretimi için yanınızdayız.

Asit Tankları Bilinmesi Gerekenler

Asit tankları için en önemli kriter depolama yapılacak asit türü, konsantre oranı ve stok sıcaklık değeridir. Bu değerlere göre hammadde seçimi yapılmaktadır. Polyester reçine asit türü ve konsantre oranına göre izoftalik reçine veya vinylester reçine olarak değiştirilecektir. Bu reçine tipleri farklı asit türlerine farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde dayanım göstermektedir.
Vinylester reçine Dayanım tablosu için tıklayınız.
Vinylester reçine hammadde detayları için tıklayınız.
İzoftalik reçine dayanım tablosu için tıklayınız.

Asit Tankı Üretimleri2019-03-13T12:27:12+03:00

Asit tankı üretimleri polyester ve polietilen olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Birden çok asit türüne dayanım sağlayabilen ürünlerimiz farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde kullanılabilmektedir.
Polietilen asit tankı ürünleri tüm asit türleri için kullanılabilmektedir. Asit türü ve konsantre oranını satış temsilcilerimize ileterek sizin için en uygun tankın üretimini talep edebilirsiniz.
Polyester asit tankı ürünleri ise tüm asit türleri için farklı konsantre ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. TABLOYU GÖRÜNTÜLE.
Başlıca Asit Tankı Üretimlerimiz:

  • Kostik Asit Tankı
  • Demirüç Klorür Tankı
  • Hidroklorik Asit Tankı
  • Sülfürik Asit Tankı
  • Fosforik Asit Tankı
  • PAC Tankı
  • HYPO Tankı
Asit Tankı İle İlgli Dikkat Edilmesi Gerekenler2019-03-13T13:09:37+03:00

Asit tankı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus asit konsantre oranı ve stok sıcaklık değeridir. Polietilen asit tankları tüm asit türlerine, tüm konsantre oranlarında dayanım sağlamak ile beraber stok sıcaklık değeri kesinlikle 55 dereceyi aşmamalıdır.
Polyester asit tankları için ise asit türü, konsantre oranı ve stok sıcaklık değeri çok önemlidir. Çünkü reçine dayanımı tüm asit türleri için farklı konsantre oranı ve sıcaklık değerlerinde dayanım sağlayabilmektedir. Konsantre oranı azaldıkça stok sıcaklık dayanımı artmaktadır. Ayrıca polyester asit tankları için izocam uygulaması ile sıcaklık koruması sağlanabilmektedir.
Kesinlikle ürünleri sipariş esnasında belirtilen asit türü ve değerleri dışında başka bir asit için kullanmayınız.
Tüm asit tankları öncelikli olarak su ile test edilmelidir. Sevkiyat esnasında oluşabilecek problemlere karşı su testi önerilmektedir.
Tüm ürün grupları mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştirilmelidir.
Polyester epoksi reçine dayanım tablosunu görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Asit Tankı Referansları2019-03-13T13:34:54+03:00

1984 yılından beri üretimine devam ettiğimiz polyester asit tankları ve polietilen asit tankları Türkiye ve Dünya üzerinde birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Referanslarımızdan bazılarını ve üretmiş olduğumuz ürünleri inceleyebilirsiniz. Daha fazla referans bilgisi için referanslarımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
1. Sandoz Syntek
50 tonluk yatay kimyasal atık tankı ve 26 tonluk kimyasal mikser tank talepleri için üretim sağlanmıştır.

2. APS Ambalaj
24m3 silo asit tankları ve 13 tonluk mikser tank üretimi sağlanmıştır.
3. Kale Kimya
50 tonluk dikey asit tankları ve 5m3 prizmatik asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
4. Karabacak Madencilik
13m3 HCL silo asit tankı ve 20m3 hcl stok tankı üretimi sağlanmıştır.
5. İlve Kimya
20 tonluk silo fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
6. Kolin İnşaat
20 tonluk HCL asit tankı üretimleri sağlanmıştır.
7. EURO Kimya
25m3 Silo Kostik tank üretimi sağlanmıştır.
8. Doktor Tarsa
6 tonluk dikey fosforik asit tankı üretimi sağlanmıştır.
9. İSTAÇ
20 tonluk poli alüminyum klorür tankı üretimi sağlanmıştır.

Asitler, suyla hidrojen iyonları üreten hidrojen bileşimleridir. Hidrojen iyonları çözeltiyi asidik yapar. Asitler mavi turnusol kağıdına kırmızı renk verir. Eski Türkçede hamız, ve bazı kaynaklarda da ekşit denir.

Gıdaların çoğu asit içerir. Limonda sitrik asit, sirkede ise asetik asit bulunur. Farklı asitler, limona, sirkeye, ekşi elmaya ve şerbete keskin tadını verir. Aküler, sülfürik asit; midedeki sindirim sıvıları, hidroklorik asit içerir. Asitler, suda eridiğinde hidrojen iyonları (H+) üreten madde çözeltileridir. Asit maddelerin çoğu, saf katılar, sıvılar ya da gazlar olarak bulunsa da, sadece suda eridiğinde asit gibi tepki verir.

Asitlerin özellikleri
Asitler, çözeltiye hidrojen iyonu bırakan bileşiklerdir. Bütün asitler hidrojen (H+) içerir. Genelde;

Tatları ekşidir
Mavi turnusol kağıdını kırmızıya çevirirler
Bazlarla tepkimeye girdiklerinde tuz ve su oluştururlar.
Ciltte yanıcı bir his uyandırırlar.
Fenoflatein damlatıldığında renk değiştirmezler
Bundan başka çok çeşitlilik gösteren başka özellikleri de bulunur. Bu spesifik özellikler, anyon muhtevası ve ayrılmamış moleküllerden dolayı olur. Çeşitli asitlerin molekülleri, çözeltiye farklı miktarda serbest Hidrojen bırakma eğilimindedirler.