Asit stok ve karıştırıcı tankları vinylester reçineden imal edilmiş olup, belirli konsantre ve sıcaklıklarda dayanım gösteren silo tip veya stok tankı üretimi sağlanan tanklardır. Dayanım tablosu için tıklayınız. Alternatif ölçülerde üretim imkanı bulunan ürünlerimiz, giriş veya çıkış bağlantıları noktalarında tüm detayları sizin isteğinize göre yerleştirilme imkanı sunar. Ayrıca asit havuz tankı olarak da üretimi sağlanabilen ürünlerimiz prizmatik olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.

Asit Stok ve Karıştırıcı Tankları

2017 son çeyrekte üretimi sağlanan ve teslim edilen ürünlerimiz ile ilgili detayları sizler için derledik.

Asit Stok Tankları

Yatay veya dikey silindirik olarak üretimi sağlanabilen asit stok tankları 100m3 hacme kadar üretilebilmektedir. Ayrıca polietilen dikey olarak da 25m3 hacme kadar üretim sağlanabilmektedir. Polietilen Asit Tankları

40m3 Asit Tankları

ATEF GROUP CO. firması için üretilmiş olan 5 adet 40m3 yatay asit stok tankları Azerbaycan ülkesine ihracatı sağlanmıştır. Ürünler ile birlikte 1 adet 40 ton fiberglas su deposu ürünü de teslim edilmiştir.

Ürün Detayları

Ürün içerisinde %70 su, %20 Cu2SO4, %10 Sülfürik asit karışımı kimyasal stoklaması yapılacaktır. Tank serpantin sistemi bulundurmaktadır. Serpantin içerisinde sıcak ve soğuk su akımı sağlayarak kimyasal soğutması veya ısıtılması sağlanabilecektir. PP hammadde olan serpantin boru hattı, 80 derece sıcaklığa kadar dayanım sağlamaktadır.

Ürün Ölçüleri
Genişlik 300 cm
Yükseklik 320 cm
Uzunluk 560 cm
Müdahale Kapağı dn700
Ekipman Listesi
Dolum dn100 PVC Flanş
Kullanım 4″ PVC Küresel Vana
Havalandırma dn100 PVC Flanş
Seviye Göstergesi dn50 PVC Sökülebilir
Serpantin boruları 1/2″ çapında tank iç çevresinde 20 cm de bir sıra gelecek şekilde dönerek tankın içindeki kimyasal tümüne temas edecek şekilde yerleştirilir. Serpantin soğuk su giriş ve çıkış rekorları 3/4″ ölçüsündedir. 40m3 Asit Tankı Teknik Detayları
Tank Görselleri
3d Görüntüler

HCL Asit Stok Tankları

Karabacak Madencilik A.Ş. için üretilmiş olan ve Kütahya tesislerine teslimatı sağlanan hidroklorik asit stok tankları, 5 yıl garantimiz altında.

Ürün Detayları

Ürünler %37 konsantre 40 derece stok sıcaklık değerindeki Hidroklorik stoklaması için kullanılabilmektedir. 1 adet ürün standart stok tankı olarak, 1 adet ürün de silo tankı olarak imal edilmiştir.

Standart Tank Ürün Ölçüleri
Genişlik 270 cm
Yükseklik 390 cm
Müdahale Kapağı dn700
Ekipman Listesi
Dolum dn50 PVC Flanş
Kullanım dn50 PVC Flanş
Seviye Göstergesi dn50 PVC Sökülebilir
Silo Tank Ürün Ölçüleri
Genişlik 250 cm
Yükseklik 382 cm
Konik Yüksekliği 100 cm
Yer ile Çıkış Arası 50 cm
Ekipman Listesi
Dolum dn50 PVC Flanş
Kullanım dn80 PVC Flanş
Havalandırma dn100 PVC
Ayaklar dn150 Boru Profil
Ürün çizim için 22m3 HCL Stok Tankı Detayları.
Tank Görselleri
3d Görüntüler

6m3 Silo Asit Stok Tankı

Üretimini sağladığımız 6m3 silo asit stok tankları proje odaklı olarak dizayn edilmiştir.

Ürün Detayları

Ürün kostik asit stoklanmasına uygun olarak üretilmiştir. %50 konsantre kostik asit ve 90 derece sıcaklığa kadar dayanım göstermektedir. Ürün dolum ve çıkış üniteleri ve ölçüleri proje odaklı dizayn edilmiştir.

Silo Tank Ürün Ölçüleri
Genişlik 160 cm
Yükseklik 340 cm
Alt Yükseklik 10 cm
Yer ile Çıkış Arası 40 cm
Ekipman Listesi
Dolum dn50 PVC Flanş
Kullanım dn80 PVC Flanş
Boşaltım dn100 PVC
Ayaklar dn80 Boru Profil
Tank Görselleri

HCL Taşkan Havuzları

Akdeniz Kimya firması için üretmiş olduğumuz özel HCL havuz tankları farklı ölçü ve hacimlerde proje odaklı olarak dizayn edilmiştir.

Ürün Detayları

Taşkan havuzları maksimum %37 konsantre HCL asit kullanımı için uygundur. Ürünler proje odaklı olarak alt kısımlarında özel bir taşkan havuz daha bulundurmakta ve boşaltım ve çıkış flanşları bu noktada yer almaktadır.
Ürünler hacme göre dayanımı belirlenen özel demir iskeletlerin vinylester reçineden imal edilen plakaların kaplanması ile oluşmuştur. Çıkış ekipmanları PVC materyalden imal 1 adet dış dişli rekor, 1 adet serbest flanştır.

Ürün Görselleri

Asit Karıştırıcı Tankları

Üst kısımlarına adapte edilen redüktörler sayesinde içinde bulunan asidin karıştırılmasına imkan sağlayan tanklar genel olarak silo şeklinde üretilmektedir. Redüktör motor gücü ve mil detayları talebinize göre düzenlenen tanklar, dizayn itibari ile redüktörün kolay bir şekilde sökülüp takılabilmesine imkan sağlar.

30m3 Soap Stock Asit Karıştırıcı Tankı

Yağ üretiminde sülfürik asit kullanımı ile reaksiyon oluşturulan tanklardır. Bu ürünümüz için 6 mm sac tank kullanılmış olup ve iç kısmına 10 mm vinylester kaplama işlemi uygulanarak asit kullanımına dayanıklı hale getirilmiştir.

Ürün Detayları

Ürün yağ üretiminde %20 lik sülfürik asit ve 80 ile 90 derece arasında sıcaklık değerlerine dayanım sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İç kısmı asit dayanımı yüksek izoftalik polyester gelcoat ile boyanarak aşınma dayanımı arttırılmıştır. Silo model olarak üretilmiş olan tank üzerinde 5,5 kwa 77 d/d redüktör bulunmaktadır. Redüktör mili vinylester reçine ile kaplanarak, izoftalik gelcoat ile aşınma dayanımı sağlanmıştır.

Silo Tank Ürün Ölçüleri
Genişlik 270 cm
Üst Genişlik 280 cm
Konik Yükseklik 100 cm
Gövde Yükseklik 490 cm
Yer ile Çıkış Arası 50 cm
Toplam Yükseklik 640 cm
Ekipman Listesi
Çıkış dn80 Flanş
Redüktör Gücü 5,5 KwA
Redüktör Devri 77 d/d
Mil Çapı dn80
Kanat Sayısı 3
Ayaklar 225 Boru Profil
Ürün Görselleri
3d Ürün Görünümleri

2m3 ve 1m3 Asit Karıştırıcı Tankları

Artemis Doğal Ürünler firması için üretilmiş olan, proje odaklı karıştırıcı tanklardır. Vinylester reçineden imal edilmiş olan tankların dizaynı Artemis yetkilileri tarafından belirlenmiştir.

Ürün Detayları

2m3 asit karıştırıcı tankı %30 konsantre Hydrogen Peroxide kullanımı için tasarlanmıştır. 1m3 karıştırıcı tank ise sıcak su kullanımı için tasarlanmıştır. Özel rezistans sistemi ile tank içerisinde bulunan su 100 derece sıcaklığa kadar çıkarılacaktır. Redüktörler 1,5 kwa, 56 d/d olarak adapte edilmiştir.

Ürün Teknik
Çizim Teknik Çizim
Ürün Görselleri