Asit depolama tankları üretiminde bu hafta, Silopi Elektrik A.Ş, Tümaylar Kimya, Kale Kimya, Üçler Tuz firmaları dışında perakende olarakda bir kaç ürün ile Mayıs ayı asit depolama tankları üretimini sonlandırdık. Vinylester reçine veya asit oranı yüksek ürünler için pvc + vinilester reçine üretimi sunulabilmektedir. Belirli konsantre ve sıcaklık oranında kendi başına dayanım sağlayabilen vinylester reçine,konsantre oranı ve sıcaklık oranı yüksek olan asitler için pvc kullanımıda gerektirebilmektedir.

Prizmatik Asit Depolama Tankları

Prizmatik Asit Depolama Tankları

Asit Depolama Tankları

12m3 Sülfürik Asit Depolama Tankı

Silopi Elektrik A.Ş için 2.'si üretilmiş olan sülfürik asit tankı teslimatı Silopi tesislerine sağlanmıştır. %98 konsantre sülfürik asit için üretilen ve ortam sıcaklığında stok yapılmaya uygun olan tankımız 10mm PVC üzerine 10mm vinylester reçine kaplanarak üretilmektedir. %100 kimyasal dayanıma sahip ürün için garanti süresi 5 yıldır.

Sülfürik Asit Depolama Tankı Oluşum Aşamaları

Sülfürik Asit Depolama Tankı Oluşum Aşamaları

Genişlik 230 cm
Yükseklik 300 cm
Dolum (g*h) 500*100 mm
Çıkış dn25 serbest flanş
Seviye Göstergesi dn50 pvc demonte
Et Kalınlığı 20mm
Yanda belirtilen ölçülerde üretilen sülfürik asit depolama tankı, 1 adet özel seviye göstergesi ve 1 adet dn25 serbest flanş içermektedir. 10mm pvc tank üzerine kaplanan 10mm vinylester reçine ile dayanım gücü arttırılan tankımızın garanti süresi ise tam 5 Yıldır. %98 lik sülfürik asit için ortam sıcaklığı şartlarında tankınızı güven ile kullanabilirsiniz.

Teslimi Ciner Gruba ait Silopi Elektrik A.Ş tesislerine teslim edilen sülfürik asit depolama tankı, polietilen depolara göre maliyeti yüksek olup, dayanımı daha fazladır. Ölçü bakımında esnektir.

5m3 Prizmatik Asit Depolama Tankı

Kale Kimya Gebze tesisleri için üretilmiş olan prizmatik asit depolama tankı, demir kondüksiyon ile oluşturulan iskeletin tamamen fiberglass ve vinylester reçine ile giydirilmesi sonrası kullanıma hazır hale getirilmiştir. Ölçüleri firma tarafından belirlenen prizmatik tankın çıkışları tamamen paslanmaz olup, havalandırma borusu asit dayanımı yüksek PVC dir.

Genişlik 100 cm
Yükseklik 120 cm
Uzunluk 500 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn100 ve dn50
Çıkış dn100 ve dn50 
Prizmatik depolama tankları için öncelikli olarak bir iskelet oluşturulmakta ve bu iskeletin üzerine hazırlanan fiberglas plakalar yerleştirilerek gene aynı şekilde izole edilmektedir. Tank içerisinde 2 adet dalgakıran tankın esnemesine engel olacaktır. %100 asit stoklaması 70°c stok sıcaklığına uygundur.

20m3 Degazör Tankı

Üçler Tuz firması için üretmiş olduğumuz degazör tankı, belirli oranlardaki asitlerin karışımı sonrası oluşacak gazın tank içerisinde dışarı atılmasını sağlamaktadır. 2 adet olarak üretimi gerçekleştirilen tanklar, tamam vinylester reçine üretimidir. 

Genişlik 300 cm
Yükseklik 300 cm
Gaz Ayrıştırıcı (g*h) 700*1000 mm
Numune Alım (g*u*h) 30*30*20 cm
Dolum dn100 
Çıkış dn50
Ürünümüz tamamen proje odaklı olarak asit dayanımı yüksek vinylester reçineden imal edilmiştir. Ürün üzerinde bulunan gaz separatörü, tank içerisinde oluşacak gazın dışarı atılmasını sağlayacaktır.

Tüm tank giriş ve çıkışları kimyasal dayanımı yüksek pvc serbest flanş olarak dizayn edilmiştir.

25m3 Polyester Pigment Tankı

Tümaylar Kimya için üretilmiş olan polyester pigment tankı, asidik özelliği çok fazla olmasada yoğunluğu ve stok sıcaklığı bakımından vinylester reçine ile üretimi uygun görülmüştür. Tank üzerinde 1 adet müdahale kapağı ve alt kısımda 1 adet dn50 serbest flanş çıkış bulunmaktadır.

Genişlik 250 cm
Yükseklik 270 cm
Uzunluk 510 cm
Kapak 500 mm
Çıkış dn50
Renk Gri
25 tonluk yatay polyester pigment tankı, pigment yoğunluk oranına göre yaklaşık olarak 15mm kalınlığında üretilmiştir. 5 yıl firma hatalarına karşı garanti altında olan tankımız, vinylester reçine üretimidir.

10m3 Kimyasal Stoklama Tankı

Perakende müşterimiz için üretmiş olduğumuz 10m3 kimyasal stoklama tankı, dikey olarak üretilmiş olup tüm giriş ve çıkışlar müşterimizin proje durumuna göre dizayn edilmiştir.

Genişlik 200 cm
Yükseklik 335 cm
Kapak 50 cm
Dolum dn100
Çıkış dn50
Seviye Göstergesi dn25
Ürün tamamen vinylester reçineden üretilmiş olup, asit dayanımı yüksektir. Ayrıca tüm çıkış ve dolum flanşları asit dayanımı yüksek PVC olarak kombine edilmiştir. Ürün üzerindeki özel seviye göstergesi de demonte olup dilendiği zaman sökülerek, temizliği rahat bir şekilde yapılabilecektir.