50 ton foseptik tank 40 ile 50 kişilik kullanımlarda aylık periyodik boşaltımlar için yeterli olacaktır. Boşaltım süreci kullanıma göre değişiklik gösterebilmektedir. Kullanım hesabı duş, lavabo, mutfak gibi tüm atık su giderlerini kapsamaktadır. Ürünler genel olarak vidanjör boşaltımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Ancak kanalizasyon hattının bulunduğu ve uzak olduğu alanlarda (akışın sağlanamadığı) tank içerisinden kanalizasyon hattına pompalar aracılığı ile aktarımlarda da kullanılabilmektedir. Pompa ile aktarım yapılacak tanklar için tarafımıza bilgi vererek, tankınızı pompa kullanımına uygun şekilde tasarlanmasını talep etmeniz gerekmektedir.
Foseptik tanklarının yatay olarak üretilmesi yükseklik ölçüsünün en aza indergenmesi içindir. Ancak talebe göre dikey olarakta üretim sağlanabilmektedir. Yatay depolarda kazı derinlik ölçüsünün en az seviyede olması sağlanarak, taban kısmında su çıkmasını önlemek amaçlanmaktadır. Böylelikle taban kısma dökülmesi zorunlu olan beton için kolaylık sağlanacaktır.

50m3 Foseptik Tankı

50 Ton Foseptik Tank Fiyatı

Ürün Fiyatı : 50.000,00 TL

 • Ürün fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
 • Alternatif ölçülerde fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

50 Ton Foseptik Tank Kurulumu

50 ton foseptik tank kurulumunuzu tarafınıza gönderilen ürün talimatnamesine ve yönergelere uygun olarak yapınız. Kesinlikle tank üzerini hafriyat toprağı ile kapatmayınız. Ürün talimatnamesini aşağıda yer alan görüntüle linki üzerinden görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
Ürün Talimatnamesi Görüntüle

Standart Ölçü

Genişlik 310 cm
Yükseklik 350 cm
Uzunluk 660 cm
KOT FARKI 30 cm

Ekipman Listesi

Havalandırma dn100
Rögar Kapağı dn700
Dolum dn200
Mapa 2 adet

Alternatif Ölçü

Genişlik 250 cm
Yükseklik 290 cm
Uzunluk 11.20 m
KOT FARKI 30 cm

Ekipman Listesi

Havalandırma dn100
Rögar Kapağı dn700
Dolum dn200
Mapa 2 adet
Daha fazla alternatif ölçü ve sorularınız için bizi arayabilirsiniz. İletişim>> sayfasını ziyaret edebilir veya mobil telefonlarınız üzerinde HEMEN ARAMA yapabilirsiniz.
Bilinmesi Gerekenler
Foseptik tankları ile ilgili kurulum sırasında mutlaka tarafınıza gönderilen talimatnameye uyum sağlamanız gerekecektir. Ayrıca aşağıdaki yönergelere kurulum aşamasında mutlaka dikkat edilmelidir. Bu yönergeler garanti koşullarınızı oluşturmaktadır.

 • Tank yerini mutlaka belirtilen kazı ölçülerine göre hazırlayınız.
 • Tankın konulacağı alanın taban kısmı mutlaka beton olmalıdır.
 • Tank üzeri kapatılırken kesinlikle harfiyat toprağın kullanmayınız. Ayrıca kazı yapılan alanda çıkan harfiyat toprağını mutlaka tank çevresinden alınız. Yağış ile birlikte toprak tank üzerine kayarak deponuza zarar verebilir.
 • Tankın yerleşimini kazı yapılan alanı 4 taraftan eşit bir şekilde mesafe kalacak şekilde yapınız.
 • Tank üzeri kapatılırken 4 taraftan eşit şekilde boşluk kalan kısımlara döküm yapınız.
 • Tank üzerine örtülecek materyalin mutlaka ince kum olması gerekmektedir. Tank kapatıldıktan sonra üst kısmını toprak ile peyzaj edebilirsiniz.
 • Tankınızı kazı altına indirirken mutlaka tank üzerinde bulunan mapaları kullanınız.
 • Tank çevresinde uyarı levhası bulundurunuz ve tank kapağının kapalı tutulmasına özen gösteriniz.
 • Tank havalandırma borusu vidanjör boşaltımı esnasında içeriye uygulanan hava basıncını dışarı atmayı sağlayacaktır. Özellikle boşaltım esnası sırasında bu borunun mutlaka açık olması gerekmektedir.
 • Tankın yerleşimi sırasında düşürmemeye ve çarpmamaya dikkat ediniz.

Ürün Videosu 1