26m3 mikser tankı imalatı tamamlanarak, Sandoz tesislerini ürün yerleşimi gerçekleştirildi. Kimyasal atıkların artılması amaçlı dizayn edilen ve üzerinde 15kw axe-zone karıştırıcı ünitesi bulunduran ürünümüz 7.5m lik yüksekliği ile silo tankı olarak üretilmiştir.
26m3 mikser tankı özel olarak iç kısmında özel olarak serpantin (ısıtıcı) boru hattı bulundurmaktadır. 6 adet sıcak su ve 6 adet soğuk su girişi bulunan tankımız kimyasal için gerekli sıcaklığın sağlanmasına olanak sunar. Serpantin borularımız 80 dereceye kadar sıcak su dayanımı sağlamaktadır.

26m3 Mikser Tankı

Farklı ölçülerde üretim imkanı sağlanabilen kimyasal tanklarımızın ürün proje ve yer durumuna göre ölçüleri belirlenmiştir.

26m3 Mikser Tankı Detayları

Ölçüler

Genişlik 250 cm
Yükseklik 750 cm
Konik Derinliği 100 cm
Yer ile Çıkış Arası 153 cm
Ayak Yüksekliği 250 cm
Ayak Çapı dn200
Tank Destek dn100 U Profil

Ekipmanlar

Dolum dn50 PVC
Taşkan dn50 PVC
Boşaltım dn100 PVC
Serpantin 1/2″ 6’lı
Mikser 15KW AXE-ZONE
Mikser Devir 40 d/dk.
Mil Çapı 80mm
Yataklama Alttan

Ürün Görselleri

Bilinmesi Gerekenler

  • Kimyasal tanklarımız kimyasal dayanımı yüksek vinylester epoksi reçineden üretilmektedir.
  • Ürün ölçüleri değiştirilebilmektedir.
  • Konik yüksekliği, ayak yükseklikleri talebinize göre değiştirilebilmektedir.
  • Çıkış rekorları ve diğer ekipmanlar talebe göre düzenlenebilmektedir.
  • Tanklar belirtilen kimyasal türü, konsantre oranı ve sıcaklık değerleri dışında kullanılmamalıdır.

Vinylester Asit Tankı Bileşenleri

Çok ince yapıda cam elyaf kumaştır, jelkot ve takviye malzemesi arasında kullanılır. Kırpık cam keçesi ile benzer yapıda olup çok daha ince ve rafine formudur. Yüzeyde yani jelkot katmanında elyaf dokusu görüntüsü engellemek için kullanılır. Ayrıca kimyasal madde tanklarında reçine zengin alanların oluşturulmasında ve jelkot katmanlarının takviyesinde kullanılır.
Polyester ve vinylester uygulamalarında kullanılan hammadde Cam Elyaf A.Ş. üretimi olup TSE standartlarında üretilmektedir. Ürün hacmine göre kullanım miktarı değişmektedir.
Cam dokuma kumaş, büyük CTP parçaların üretilmesinde kullanılan yüksek darbe ve yüksek mekanik takviye sağlayan bir malzemedir. Bükülmüş yapıda değildir, kolay ıslanır ve örtmesi-sermesi oldukça başarılıdır. Tekne ve tanklarda kırpık cam elyafı keçesi (KCK) ile birlikte tokluk ve rijitlik sağlamak için kullanılır.
Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Genellikle iki bileşenli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takibeden bir iki hafta içinde olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam veya karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi, aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.