100 ton foseptik tank ürünü 60 ile 100 kişilik kullanımlar için aylık periyodik boşaltımlarda yeterli olacaktır. Kullanım hesabı duş, lavabo, mutfak gibi atık su giderlerinin tümünü kapsamaktadır. Boşaltım süreci kullanıma göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ürünler genel olarak vidanjör boşaltımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Ancak kanalizasyon hattının bağlı olduğu fakat uzak kaldığı bölgelerde (akış sağlanamayan) pompalar aracılığı ile aktarım için de kullanılabilmektedir. Bu kullanımlar için tarafımıza bilgi verilerek tankınızın bu kullanıma uygun olarak tasarlanmasını talep edebilirsiniz.

Foseptik tankları üretimi büyük oranda yatay olarak sağlanmaktadır. Bunun sebebi yükseklik ölçüsünün en aza indirgenerek, kazı derinlik ölçüsünü minumumda tutmaktır. Böylelikle kazı yapılan alanda su çıkma olasılığını sıfırlamak hedefelenir. Bu taban kısmına beton dökülme işlemini kolaylaştıracaktır.

100 Ton Foseptik Tankı

100 Ton Foseptik Tank Fiyatı

Ürün Fiyatı : 112.000,00 TL

 • Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
 • Alternatif ölçülerde ürün fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

100 Ton Foseptik Tank Kurulumu

Ürünlerinizin kurulumunu tarafınıza gönderilen talimatname ve yönergelere uygun olarak yapınız. Tank üzerini kapatırken kesinlikle HAFRİYAT TOPRAĞI kullanmayınız. Ürün talimatnamesini aşağıda yer alan “görüntüle” linkine tıklayarak görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
Ürün Talimatnamesi GÖRÜNTÜLE

Standart Ölçü

Genişlik 310 cm
Yükseklik 350 cm
Uzunluk 790 cm
KOT FARKI 30 cm

Ekipman Listesi

Havalandırma dn100
Rögar Kapağı dn700
Dolum dn200
Mapa 2 adet
100 ton foseptik tankı için güvenilir sevkiyat yapılabilmesi açısından alternatif ölçülerde üretim yapılamamaktadır. Soru ve talepleriniz için bizi arayabilirsiniz. İletişim>> sayfasını ziyaret edebilir veya mobil telefonlarınız üzerinde HEMEN ARAMA yapabilirsiniz.
Bilinmesi Gerekenler
Foseptik tankları ile ilgili kurulum sırasında mutlaka tarafınıza gönderilen talimatnameye uyum sağlamanız gerekecektir. Ayrıca aşağıdaki yönergelere kurulum aşamasında mutlaka dikkat edilmelidir. Bu yönergeler garanti koşullarınızı oluşturmaktadır.

 • Tank yerini mutlaka belirtilen kazı ölçülerine göre hazırlayınız.
 • Tankın konulacağı alanın taban kısmı mutlaka beton olmalıdır.
 • Tank üzeri kapatılırken kesinlikle harfiyat toprağın kullanmayınız. Ayrıca kazı yapılan alanda çıkan harfiyat toprağını mutlaka tank çevresinden alınız. Yağış ile birlikte toprak tank üzerine kayarak deponuza zarar verebilir.
 • Tankın yerleşimini kazı yapılan alanı 4 taraftan eşit bir şekilde mesafe kalacak şekilde yapınız.
 • Tank üzeri kapatılırken 4 taraftan eşit şekilde boşluk kalan kısımlara döküm yapınız.
 • Tank üzerine örtülecek materyalin mutlaka ince kum olması gerekmektedir. Tank kapatıldıktan sonra üst kısmını toprak ile peyzaj edebilirsiniz.
 • Tankınızı kazı altına indirirken mutlaka tank üzerinde bulunan mapaları kullanınız.
 • Tank çevresinde uyarı levhası bulundurunuz ve tank kapağının kapalı tutulmasına özen gösteriniz.
 • Tank havalandırma borusu vidanjör boşaltımı esnasında içeriye uygulanan hava basıncını dışarı atmayı sağlayacaktır. Özellikle boşaltım esnası sırasında bu borunun mutlaka açık olması gerekmektedir.
 • Tankın yerleşimi sırasında düşürmemeye ve çarpmamaya dikkat ediniz.